Transport elementów wyposażenia wnętrz bez uszkodzeń

Obite, porysowane lub połamane części mebli przy transporcie to jeden z najgorszych scenariuszy nie tylko dla klientów, ale i dla producentów wyposażenia. Niektóre zniszczenia mogą sprawić, że dany element staje niezdatny do użytku, a jego wymiana wiąże się z dodatkowymi kosztami i długim czasem oczekiwania. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto postawić na rozwiązania, które doskonale sprawdzą się przy zabezpieczeniu produktów na etapie produkcyjnym, jak i podczas przewozu. O tym, jak zabezpieczyć je przed transportem opowiada Piotr Jakubczyk, Kierownik Sprzedaży DIY & OEM w firmie Thermaflex.

Dostawa wyposażenia meblowego w nienaruszonym stanie – m.in. schodów, mebli, balustrad czy różnego rodzaju metalowych zdobień – stanowi ważny element zaspokajania potrzeb klientów i dbania o pozytywny wizerunek firmy. Omijane są również dodatkowe koszty reklamacji, napraw i zwrotów, tym samym wpływając pozytywnie na rentowność biznesu. Aby zapobiec wszelkim uszkodzeniom mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz, warto je wcześniej odpowiednio przygotować do transportu za pomocą dedykowanych temu rozwiązań. O czym tu mowa?

Profile ProFoam typu C i U

Pomysł na transport bez uszkodzeń

Bardzo skutecznym sposobem na ominięcie problematycznego procesu reklamacji i związanych z nim kosztów są elastyczne profile opakowaniowe – takie jak ProFoam od Thermaflex. Są one wykonane z wysokiej jakości piany polietylenowej o drobnej, zamkniętej strukturze komórek, w pełni nadającej się do recyklingu. Tego typu rozwiązanie jest łatwe w montażu i skutecznie chroni wyposażenie o różnych kształtach i rozmiarach przed uszkodzeniem.

Profile opakowaniowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w ochronie wszelkich krawędzi, narożników lub brzegów o różnej grubości. Ich budowa umożliwia szybsze nakładanie, ale również samoistne dopasowanie się profilu do krawędzi danego wyrobu – czasem wystarczy jedynie nałożenie na krawędź i lekkie dociśnięcie – wyjaśnia Piotr Jakubczyk, Kierownik Sprzedaży DIY & OEM w Thermaflex i dodaje – ProFoam doskonale tłumią także drgania oraz osłaniają towar podczas upadku.

Profile ProFoam typu MS i UT

Profile opakowaniowe charakteryzują się neutralnym zapachem, a ich maksymalna temperatura stosowania wynosi +95 °C. Dzięki samozaciskającym się krawędziom, są szybkie i łatwe w montażu, skutecznie chroniąc produkty o różnych kształtach i rozmiarach przed uszkodzeniem. Mogą być stosowane jako samodzielny, ekskluzywny materiał opakowaniowy lub w połączeniu z kartonem lub folią.

Cała gama profili

Aktualnie, w ofercie Thermaflex można znaleźć profile U i UT, L, C, MS i TS, a także System oraz Packing Corner. W przypadku ochrony szaf, komód czy produktów do samodzielnego montażu, najlepiej sprawdzają się profile w kształcie U, które posiadają zdecydowanie grubsze ścianki zewnętrzne. Świetnie zabezpieczają narożniki i brzegi płaskich przedmiotów oraz krawędzi o różnej grubości.

Z kolei do schodów i balustrad przeznaczony został typ C, doskonale przylegający i dopasowujący się do wymagających kształtów tych elementów. Typ ten może być także użyty jako zabezpieczenie wanien i brodzików oraz przedmiotów o nietypowych kształtach. Profile L to świetnie ochraniają przed uszkodzeniami kanty oraz ranty, w tym wyposażenia meblowego. A profile TS? Są przeznaczone do ochrony szyb samochodowych lub budowlanych, luster oraz innych produktów ze szkła. Natomiast Multishape przystosowane są do owalnych i okrągłych elementów – wyjaśnia ekspert Thermaflex.

Profile ProFoam U, UT, MS, Packing Corner i System od Thermaflex przeznaczone są do ochrony przed uszkodzeniem wszelkiego rodzaju narożników i krawędzi mebli takich jak blaty, szklane meble, deski meblowe, drzwi, grzejniki, tablice czy balustrady. Profil L natomiast z powodzeniem może zabezpieczać panele drzwiowe lub luksusowe produkty konsumpcyjne. W przypadku ProFoam TS, ochroną objęte są krawędzie cienkich powierzchni takich jak szkło, lustra czy poliester, a także jako oddzielanie poszczególnych warstw w celu ochrony ich powierzchni.

Oprócz gotowych profili, Thermafex umożliwia również bardzo szybką realizację nietypowych projektów – w przeciągu miesiąca, można stworzyć „od zera” i całkowicie dopasowany pod dany produkt profil, zapewniający skuteczną, szczelną i estetyczną ochronę.

Elastyczne, nowoczesne i ekologiczne profile opakowaniowe ProFoam od Thermaflex doskonale sprawdzają się w ochronie elementów wyposażenia w transporcie. Dzięki różnego rodzaju kształtom i bardzo dobrym właściwościom, zapewniają profesjonalne zabezpieczenie elementów narażonych na zniszczenie podczas transportu lub przechowywania, eliminując ryzyko uszkodzenia, osłaniając przewożone elementy meblowe i idealnie tłumiąc wszelkie drgania.

Thermaflex Izolacji Sp. z o. o. to międzynarodowa firma założona w 1976 roku w Holandii. Gwarantuje inteligentne i trwałe rozwiązania dla dystrybucji ogrzewania, chłodnictwa oraz wody pitnej. W Polsce firma obecna jest od 1992 roku, zapewniając rozwiązania na bazie poliolefin dla branży instalacyjnej. Współtworzy rozwiązania ograniczające straty energii cieplnej oraz zwiększające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Znana jest dzisiaj z wielu zrealizowanych projektów, blisko współpracując ze swoimi partnerami nad rozwojem innowacji, stawiając czoła aktualnym i przyszłym wyzwaniom.