Trendy 2024 – to będzie modne!

Pierwsze miesiące nowego roku już za nami, a wraz z nimi nowe trendy, które będą nam towarzyszyć w 2024 roku. 2024 nie zerwie z tym, co modne było w roku 2023, ale nada zeszłorocznym kierunkom nowego smaku. Ekspert Gorenje –  Łukasz Łukasik, Head of Sales Cooking & Dishwashing Gorenje/Hisense – przedstawia trendy w designie I wykończeniu wnętrz w obecnym roku.

Główny kierunek: naturalność i minimalizm

Natura i równowaga to motyw, który towarzyszy nam w wykończeniu wnętrz od kilku lat. Nie zmieni się to również w 2024 roku. Naturalność będzie widoczna zarówno w wykończeniu, meblach, czy urządzeniach AGD. Będziemy jej poszukiwać w kolorach, materiałach i kształtach. Towarzyszący im minimalizm będzie przyświecał projektantom oraz producentom elektroniki domowej, która przestała pełnić jedynie funkcję praktyczną. Urządzenia AGD to również element estetyki, a ich celem jest dopełnienie wnętrz i nadanie im charakteru.

Styl: od minimalizmu, przez quite luxury, po indywidualizm

W 2024 roku nadal powszechnie popularnym stylem w wykończeniu wnętrz będzie minimalizm w jego różnych odmianach. To kolejny rok, w którym styl skandynawski będzie cieszyć się uznaniem konsumentów i projektantów. U jego boku coraz częściej pojawiać będzie się styl japandi, łączący styl skandynawski i japoński. Będziemy też stawiać na klasykę, szczególnie w przypadku elementów dekoracyjnych i dodatków, których celem będzie nadanie eleganckiego charakteru pomieszczeniom. Klasyka będzie widoczna także w wykończeniu, a wraz z nią trend, który pojawił się w 2023 roku – quite luxury, czyli „cichy luksus”. To styl nawiązujący do trendu old money, stawiający na eleganckie i klasyczne wykończenie, urządzenia i dodatki, które charakteryzuje prosta i elegancka forma. Dla tych, którym znudził się już wszechobecny minimalizm, 2024 rok przyniesie nutę indywidualizmu i kolorów. Będą one przejawiać się w stylu dopaminę decor, który wyróżnia się zabawą kolorów, tekstur i wzornictwa.

Kolory: ciepłe i łagodne odcienie, złote dodatki oraz mocne kolory

Kolory wnętrz w 2024 roku będą odzwierciedlać główny trend roku – naturalność. Nadal będą królować naturalne i ciepłe odcienie, dużo beżu i bieli. Odrobiny szaleństwa nada im kolor złoty, który zdecydowanie będzie panować w dodatkach i wykończeniu, a także w urządzeniach AGD. W 2024 roku zagoszczą również mocne u wyraziste kolory, takie jak bordowy, musztardowy czy butelkowa zieleń, a także kolor roku – niebieski. Te będą intensywne, ale stonowane, co nada im eleganckiego szyku.

Kształty: zaokrąglone, obłe

W myśl równowagi i natury coraz pewniej będziemy odchodzić od ostrych i prostokątnych kształtów. Zastąpimy je okrągłymi i obłymi liniami, które będą nadawać charakter meblom, urządzeniom AGD, dodatkom, a nawet elementom architektonicznym.

Wykończenie: metal

Nowy rok przyniesie kolejny trend w wykończeniu wnętrz, który szczególnie zauważymy w urządzeniach AGD oraz dodatkach. Jest nim wykorzystanie metalu do tworzenia dużych elementów, takich jak sprzęty domowe. Stworzone całe ze stali będą nadawały ostrzejszego i surowego charakteru wnętrzom.

Urządzenia: nowoczesne i inteligentne

Wspomnieliśmy już o urządzeniach AGD i ich wykończeniu. To, czego będziemy oczekiwać od nich to również zaawansowane technologie, w które są wyposażone. Dążymy do minimalizmu – również w sferze życia i czasu spędzanego z bliskimi. Szukając tzw. „quality time”, coraz chętniej stawiamy na nowoczesne i inteligentne urządzenia, które odciążą nas z części domowych obowiązków, abyśmy ten czas mogli poświęcić na przyjemności.

Więcej informacji na: https://pl.gorenje.com/