Trendy w projektowaniu oświetlenia. Nowości AQForm

Trendy we wnętrzu, podobnie jak w modzie, czasem przemijają szybciej, a czasem zostają z nami na dłużej. Podobna zasada dotyczy także oświetlenia. Tutaj jednak niezależnie od mody, warto postawić na użyteczność rozwiązania. Polska marka AQForm udowadnia, że funkcjonalność w duecie z ciekawym wzornictwem świetnie sobie radzi! Połączenie szkła i technologii to jeden z przykładów trendów, które na dużej zagoszczą w naszych wnętrzach.

Duo technologii i wzornictwa

Coraz częściej w naszych wnętrzach stawiamy na rozwiązania funkcjonalne, a wręcz multifunkcjonalne. Jest to możliwe również w przypadku oświetlenia. W dobie zaawansowanej technologii LED i inteligentnych systemów sterowania, czy złożonych układów optycznych, najważniejsze jest wyważone połączenie formy i technologii w taki sposób, aby wzajemnie się uzupełniały. Na szczęście minęły czasy konieczności wyboru „albo – albo”. Przykładem udanego duo technologii i wzornictwa jest nowa generacja opraw PET, w której ozdobny pierścień odgrywa podwójną rolę: powiększa kąt ochrony i jednocześnie pozwala na zabawę z wykończeniem produktu.

Personalizacja

Coraz chętniej wybieramy możliwość personalizacji i unikatowe rozwiązania. Produkty skrojone na miarę pozwalają wyraźniej podkreślić styl wnętrza czy charakter mieszkańców. Bardzo szeroka oferta AQForm ułatwia dobranie parametrów lamp idealnie do potrzeb projektu – wybierać można spośród ponad 700 produktów (z których można stworzyć jeszcze więcej kombinacji!). Co więcej, paleta kolorystyczna nie kończy się na katalogu.

„Od 2020 roku proponujemy jako standard wykończenie białe i czarne w wersji strukturalnej, która charakteryzuje się wyższą odpornością na uszkodzenia i zabrudzenia. Dodatkowo na zamówienie, nasze oprawy możemy lakierować na dowolny kolor RAL lub NCS!” mówi Barbara Olesiak, marketing manager AQForm.

Design i współpraca z projektantami

Nieważne jak zaawansowana technologicznie byłaby oprawa – liczy się również design. Lubimy ładne przedmioty, które dodają uroku naszemu wnętrzu, a oświetlenie niejednokrotnie traktowane jest również jako element dekoracyjny. Dlatego coraz częściej można się spotkać z produktami oświetleniowymi będącymi wynikiem współpracy producenta i biura projektowego. Przykładem są realizacje polskiego producenta oświetlenia AQForm oraz czeskiego biura projektowego DECHEM. Pierwszym efektem współpracy była kolekcja MODERN GLASS łącząca szkło z technologią. W tym roku popularny motyw kuli we wnętrzu, nie umknął projektantom. Efektem kolejnej kooperacji polskiego producenta z biurem DECHEM jest kolekcja wykorzystująca modny motyw kuli: MODERN BALL. Podobnie jak MODERN GLASS, seria MODERN BALL to połączenie technologii ze szklaną formą.

[smartslider3 slider=”61″]

Automatyzacja – sterowanie oświetleniem

Na popularności zyskują również wszystkie rozwiązania umożliwiające sterowanie światłem. W najprostszym wariancie chodzi o możliwość regulacji natężenia oświetlenia od półmroku do pełnej jasności. Bardziej złożone systemy pozwalają zaprogramować na przykład sekwencje scen świetlnych dostosowane do dobowego rytmu domowników czy natężenia ruchu w kawiarni. To nie tylko wygodne, ale też ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie: sterowanie połączone z czujnikami obecności pozwala obniżyć zużycie energii od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent.

Nowy katalog AQForm to 434 strony pełne inspiracji. Marka w tym roku znacznie rozszerzyła swoje portfolio. Dodała aż 19 zupełnie nowych produktów i rozwinęła dotychczas istniejące linie. Każdy z produktów, który znalazł się w katalogu, to połączenie technologii, funkcjonalności i designu.

Więcej na https://www.aqform.com/pl/

____________

AQForm to polski producent nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych. Marka od wielu lat skutecznie podbija rynek polski, a także, dzięki połączeniu sił z Delta Light Group, arenę międzynarodową. W swojej kolekcji posiada duży wybór opraw zwieszanych, natynkowych, wpuszczanych, systemowych, kinkietów, reflektorów i szynoprzewodów. Z powodzeniem trafia w gusta klientów zarówno prywatnych, jak i komercyjnych, rozświetlając liczne domy, hotele, biura oraz restauracje. Wyróżniona wieloma nagrodami polska marka AQForm, stawia przede wszystkim na wysoką jakość produktów i satysfakcję klienta.www.aqform.com

Odsłony: 1

Language versions »