Trwały wybór 
do wymagających wnętrz

Dobieramy listwę przypodłogową


Na co należy zwrócić uwagę, wybierając listwy do biura, hotelu czy innego intensywnie użytkowanego wnętrza? Liczy się wytrzymałość produktu, specjalne rozwiązania funkcjonalne i łatwy montaż. Czasami konieczne są też odpowiednie atesty. Jak więc dokonać właściwej decyzji? Podpowiada Natalia Polakowska, projektantka marki VOX.

Jakie listwy najlepiej wybrać do intensywnie użytkowanej przestrzeni, takiej jak biuro, salon usługowy czy domowy przedpokój?

Listwa przeznaczona do intensywnie użytkowanego pomieszczenia musi być przede wszystkim odporna na działanie wilgoci i zanieczyszczeń, zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Dlatego kluczowe jest z jakiego materiału ją wykonano. W ofercie VOX mamy np. listwy Espumo produkowane w technologii Kerracore, która wykonana jest w 80% z recyklatów. W produkcji wykorzystujemy specjalnie tworzywo polimerowe uszlachetnione dodatkami mineralnymi. O jego wytrzymałości najlepiej świadczy fakt, że w tej technologii produkujemy również materiały elewacyjne Kerrafront czy okładziny ścienne Kerradeco.

Listwy Espumo można też malować, dzięki czemu łatwo dopasujemy je do aranżowanego pomieszczenia albo uczynimy z niej wyrazisty akcent. Materiał z którego wykonano listwy Espumo sprawia, że nie chłonie ona wody z żadnej ze stron, a w efekcie się nie wypacza. Nie tylko nie nasiąka wilgocią z pomieszczenia, ale też tą, którą emitują ściany czy podłoga. Dlatego świetnie sprawdzi się przy montażu w mieszkaniach deweloperskich, w których ściany oddają wilgoć jeszcze przez jakiś czas po oddaniu lokalu do użytku.

Pomieszczenia mieszkań na wynajem albo pokoi hotelowych narażone są na częste uszkodzenia mechaniczne. Na co warto zwrócić uwagę wybierając produkt do tego konkretnego zastosowania?

We wnętrzach tego typu estetyka jest tak samo kluczowa, jak parametry techniczne. W hotelach czy mieszkaniach na wynajem świetnie sprawdzą się listwy wykonane z MDF-u, który jest materiałem bardzo trwałym i łatwym w pielęgnacji. Możliwość szybkiego montażu i demontażu docenią inwestorzy, którzy będą mogli przeprowadzić remont albo proste odświeżenie wielu pokoi naraz. Wykonane z MDF-u listwy Evera marki VOX montowane są na klej, bez użycia jakichkolwiek narzędzi – łatwo więc zastąpimy nimi stare, wysłużone listwy. Wybór kilkunastu dekoracyjnych form i dodatkowych akcesoriów wykończeniowych sprawia, że sprawdzą się zarówno w pokojach, jak i przestrzeniach wspólnych.

Przyjrzyjmy się teraz biurom: to przestrzeń, w której listwy zwykle pełnią dodatkową rolę?

Listwy nie tylko maskują dylatacje, ułatwiają sprzątanie i podkreślają estetykę pomieszczenia. Stanowią też ważny element przy organizacji biurowej przestrzeni. Często za listwami ukrywamy różnego rodzaju okablowanie. O ile w domach coraz częściej korzystamy np. z internetu bezprzewodowego, to w biurach ze względu na bezpieczeństwo i efektywność transmisji danych, kable nadal są w użyciu. Lepszym rozwiązaniem są więc listwy takie jak Estilo od VOX, które są wyposażone w specjalną komorę – w razie potrzeby wystarczy wyjąć osłonkę, by dostać się do schowanych za nią przewodów.

Czy listwy, które stosujemy w domach zawsze możemy też wykorzystywać we wnętrzach publicznych albo miejscu pracy?

Generalnie listwy przypodłogowe stosowane w domu można z powodzeniem wykorzystywać w większości wnętrz użyteczności publicznej czy w biurze. Wyjątek stanowią miejsca ze zbiorowym żywieniem, szpitale i miejsca w których przebywają dzieci, czyli żłobki albo przedszkola. W takich wnętrzach jesteśmy zobligowani, by wybierać produkty z odpowiednimi atestami higienicznymi – w przypadku listew VOX takim produktem są listwy z kolekcji Estilo. Zostały one przebadane na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym pod kątem stosowania w wymienionych przeze mnie wnętrzach i uzyskały niezbędne pozwolenia. Dzięki temu, bez obaw możemy je stosować w najbardziej wymagających pomieszczeniach.

O marce VOX:

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. 
W VOX wierzymy, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego nasze produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu 
o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie; a naszym celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

VOX to także sieć salonów wyposażenia wnętrz w całej Polsce oraz platforma sprzedaży on-line vox.pl. Prawdziwą wolność tworzenia zapewniamy także konsumentom w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach, od Stanów Zjednoczonych, przez Rosję, aż po Australię i Tajwan.

Wybierz język!
Wyszukiwarka firmSklepy firmDodaj ogłoszeniePolub nas na Facebooku