Vileda sadzi drzewa – 170 lip utworzy aleję w gminie Michałowice

Vileda ufundowała 170 lip, a jej pracownicy wzięli czynny udział w ich sadzeniu. Drzewa utworzą aleję spacerową, będącą częścią planowanych terenów rekreacyjnych w gminie Michałowice. W akcję, która odbyła się w czwartek (7.11) włączyły się także władze gminy i lokalni społecznicy. To wyjątkowe przedsięwzięcie upamiętniało 170. rocznicę założenia Grupy Freudenberg, w skład której wchodzi kilkaset firm na całym  świecie, w tym także marka Vileda.

Wielkie sadzenie lip odbyło się w gminie Michałowice, w Regułach, w pobliżu suchego zbiornika retencyjnego. Aleja jest wytyczona na terenach zielonych, od drogi rowerowej Reguły-Pęcice w kierunku zachodnim i ul. Zielonej. Szpaler drzew jest dobrze widoczny, zwłaszcza dla jadących trasą rowerową.

Koncern Freudenberg od lat angażuje się w działania proekologiczne i ochrony środowiska, dlatego też z okazji 170-ciu lat istnienia zachęca pracowników swoich spółek na całym świecie, aby upamiętnili tę rocznicę poprzez posadzenie właśnie 170-ciu drzew. To świetna inicjatywa – aleja lip, którą posadzili pracownicy Viledy, będzie służyć mieszkańcom do spacerów i zabaw z dziećmi.

Na pracowników firmy Vileda czekała także miła niespodzianka od Pani wójt gminy Michałowice – Małgorzaty Pacheckiej, dyplom gratulacyjny oraz okolicznościowy tort.

O firmie:

FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) działa na polskim rynku już od 25 lat (od 1994 roku), dostarczając do polskich domów sprawdzone rozwiązania, które ułatwiają sprzątanie, zwiększają jego komfort, wydajność i oszczędzają czas. W tym czasie firma rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, na rynku tradycyjnym, jak i w kanale e-commerce ( HYPERLINK “http://www.sklep.vileda.pl” www.sklep.vileda.pl), gdzie odnotowuje dynamiczny rozwój. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu  HYPERLINK “http://www.freudenberg.de/” Freudenberg Home and Cleaning Solutions, który cieszy się ponad 170- letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim przez Carla-Johanna Freudenberga. Dziś Freudenberg Home and Cleaning Solutions jest wiodącym światowym dostawcą markowych systemów czyszczących, a także artykułów gospodarstwa domowego, akcesoriów do prania i suszenia, których zaawansowane rozwiązania ułatwiają życie milionom konsumentów na całym świecie. Obecnie firma posiada 280 oddziałów w 35 krajach  i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania (od  HYPERLINK “http://www.vileda.pl/do_zmywania_i_wycierania.php” ściereczek,  HYPERLINK “http://www.vileda.pl/do_zmywania_i_wycierania.php” zmywaków i  HYPERLINK “http://www.vileda.pl/do_ochrony_i_pielegnacji_dloni.php” rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię  HYPERLINK “http://www.vileda.pl/do_suszenia_i_prasowania.php” do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości. Nowe, skuteczne produkty i kanały dystrybucji, innowacje techniczne oraz silna orientacja na klienta są kluczowymi czynnikami sukcesu firmy od wielu lat. Są one wspierane przez szeroko zakrojone badania rynku i klientów na arenie międzynarodowej, centra innowacji i zakłady produkcyjne na całym świecie oraz sieć dystrybucji. Dzięki wiodącej pozycji rynkowej w prawie wszystkich krajach, w których działa, firma wygenerowała sprzedaż o wartości ponad 938 milionów euro i zatrudniła w 2017 roku ponad 3000 osób. Za wzrost obrotów na rynku polskim Vileda została trzykrotnie nagrodzona Gazelami Biznesu 2016, 2017 i 2018.

Więcej informacji:  HYPERLINK “http://www.vileda.pl” www.vileda.pl

HYPERLINK “http://www.sklep.vileda.pl” www.sklep.vileda.pl

Wybierz język »