Wakacyjny remont – postaw na żywą zieleń od Annie Sloan

Czy można sobie wyobrazić bardziej kojący widok, niż krajobraz skąpany w żywej zieleni? Zieleń bardzo korzystnie wpływa na nasze samopoczucie: odpręża i relaksuje, a przy tym stymuluje umysł. To również kolor nadziei, optymizmu i szczęścia. 

 Annie Sloan to światowej sławy autorytet w dziedzinie kolorów, dekoracji i stylu. Odkąd ponad trzydzieści lat temu stworzyła kultowe farby Chalk Paint™, nie przestaje zarażać swoją pasją kolejne pokolenia entuzjastów malarstwa dekoracyjnego oraz domowych metamorfoz. Stale inspiruje do wprowadzania kreatywnych zmian we wnętrzach oraz udowadnia, że kolory niezwykle pozytywnie oddziałują na nasz nastrój. Nowa kolekcja farb Wall Paint opracowana przez Annie Sloan, to 32 wyjątkowe odcienie inspirowane sztuką i historią, które pokochali już eksperci branżowi, influencerzy wnętrzarscy i profesjonalni malarze. Wyróżniającym się kolorem z nowej palety emulsyjnych farb ściennych jest Schinkel Green. Inspiracją zarówno dla nazwy jak i samej barwy była postać neoklasycznego architekta i projektanta wnętrz, Karla Friedricha Schinkela, który był promotorem zastosowania tej efektownej, żywej zieleni. – Pomimo że Schinkel Green to kolor odważny, w rzeczywistości jest również bardzo wszechstronnym wyborem – mówi Annie. – Fantastycznie komponuje się z odcieniami fioletów i błękitów, ponieważ jest to prawdziwa zieleń, co oznacza, że składa się wyłącznie z niebieskiego i żółtego. A jeśli szukasz czegoś bardziej dynamicznego, skontrastuj ten kolor z akcentami różu, aby stworzyć genialną instagramową aranżację w stylu Wesa Andersona albo Grand Millennial!

Odnowiony kredens oraz ręcznie pomalowane akcesoria świetnie uzupełnią przestrzeń z żywą zielenią ścian na pierwszym planie. Odpowiednia dla prawie każdej powierzchni farba kredowa to szybki i łatwy sposób na to, by tchnąć nowe życie w meble, które straciły swój dawny urok lub przedmioty z odzysku. – Chalk Paint™ pomaga w wyposażeniu wnętrz w sposób zrównoważony – wyjaśnia Annie. – Zachęcam wszystkich, aby zajrzeli do swoich lokalnych sklepów charytatywnych lub na internetowe aukcje. Zamiast kupować zupełnie nowe przedmioty odnawiajmy te, które tam wypatrzymy, a przyniesie to nam ogromną satysfakcję.

Każdy, kto czuje się na tyle kreatywny, aby samodzielnie odnowić kredens może wykorzystać sprawdzony sposób Annie Sloan. Wystarczy mieszankę farby i lakieru Chalk Paint™ nałożyć na powierzchnię mebla paskiem tektury. Następnie przeciągać tak, aby stworzyć prosty, ale atrakcyjny efekt malachitu na frontach kredensu. – Gdy farba jest jeszcze mokra, dodaj głębi i charakteru, rysując wzór za pomocą końcówki pędzla do detali. Taka metamorfoza zrobi wrażenie! – zapewnia Annie. 

W realizacji wykorzystano:

  • farbę Wall Paint w odcieniu Schinkel Green 
  • kredens pomalowany farbą Chalk Paint™ w kolorach Oxford Navy i Old White 
  • akcesoria i dodatki pomalowane farbą Chalk Paint™ w kolorach Capri Pink (taca), Firle (ramka), Louis Blue (świeczniki)

***

Więcej informacji na stronie: https://www.anniesloan.com/pl/

Language versions »