Wokół stołu – wybieramy krzesła

Krzesło to bez wątpienia jeden z ważniejszych mebli w domu. To także mebel, którego zakup zajmuje najwięcej czasu. Bo krzesło powinno być nie tylko piękne, lecz również wygodne i trwałe. Poznajcie krzesła, które w ofercie ma BM Housing. Jesteśmy pewni, że spełnią wasze oczekiwania.

Kupując krzesła, musimy zadać sobie kilka pytań. Przede wszystkim, do czego będą nam służyły. Do siedzenia, wiadomo. Ale czy będą to krzesła do jadalni, czy może do pracy? Czy będziemy siedzieli na nim okazjonalnie, jedynie podczas niedzielnych obiadów, a może co dzień, po kilka godzin? Drugie pytanie dotyczy ilości miejsca, którym dysonujemy. Mamy dużą przestronną jadalnię, krzesła powinny być więc okazałe. Mogą mieć wygodne oparcia oraz podłokietniki. Nie będziemy musieli wsuwać ich pod blat stołu, by ułatwić komunikację. A może nasz stół zajmuje niewielki aneks pomiędzy kuchnią a salonem? W takim wypadku bierzemy pod uwagę tylko modele, które zajmą jak najmniej przestrzeni. Trzecim kryterium doboru krzesła jest oczywiście jego wygląd i uroda. Mamy do wyboru dwie opcje. 

Pierwsza to krzesło jako projekt, który chcemy wyeksponować. Wybieramy krzesła, które będą zwracały uwagę. Mają przyciągać wzrok ciekawą formą, wyrazistym kolorem. Dobra wiadomość dla zwolenników takiego rozwiązania – krzesła w jadalni nie muszą być takie same. Idea zestawiania ze sobą różnych modeli to trend lansowany przez stylistów i dekoratorów wnętrz o kilku sezonów. Łączymy stare z nowym, w różnych kolorach, z tapicerką i bez. Z drewna, sklejki, metalu. 

Druga możliwość to siedziska, które mają niezauważalnie wpisać się w stylistykę wnętrza. Powinny być kolorem, formą i stylem dopasowane do reszty aranżacji strefy dziennej. To rozwiązanie eleganckie, sprawdzi się w domach, w których fantazja i poczucie humoru nie są cechami dominującymi w aranżacji wnętrza.
O mało co, nie zapomnieliśmy o jeszcze jednym ważnym kryterium wyboru siedziska. Czy w domu są dzieci? Czy na wybranych przez nas krzesłach ktoś się będzie bujał, wycierał 
o ich tapicerkę ręce, a może budował z nich bunkry? Nie musimy chyba pisać, że do domu z małymi dziećmi wybieramy krzesła o mocnej konstrukcji z łatwą do czyszczenia tapicerką, na przykład z ekoskóry. Ot, uroki macierzyństwa.


Meble z plecionką to hit ostatniego sezonu – są lekkie, stylowe i praktyczne np. model Don’t stop the webbing marki BOLD MONKEY. To piękne, ale też delikatne krzesło z drewna bukowego i rattanu. Cudownie wygląda solo. Idealne siedzisko do toaletki. Bardzo kobiece, utrzymane w stylistyce art deco, będzie dużą ozdobą wnętrza.


Bardzo wygodne i solidne krzesła zwykle wykonane są z litego drewna i mają tapicerowane siedzisko. W BM Housing znajdziemy designerskie modele, których projekty opierają się na sprawdzonych wzorach, których historia sięga nawet połowy XX wieku. Jeśli lubicie vintage, z pewnością zakochacie się w krześle Classic marki VTWONEN, wykonanym z drewna w kolorze orzecha, z tapicerowanym  ekoskórą siedziskiem. Modelem, który sprawdzi się we wnętrzach w stylu skandynawskim, w których dominuje jasne drewno, jest solidne i bardzo, ale to bardzo wygodne krzesło z jasnego drewna jesionowego (może być też czarne) Twigs holenderskiej marki BANNE. Spojrzycie na oparcie tego krzesła i od razu będziecie chcieli się w nim rozsiąść. 

Równie wygodne, lecz o bardziej tradycyjnej formie są tapicerowane klasyki Magnus od DUTCHBONE (te polecamy do stylowych jadalni) i idealne do nowoczesnych przestrzeni metalowe Back up wspomnianej już nowej marki BANNE.
A krzesła do niewielkich mieszkań? Lekkie, takie, które można bez problemu wsunąć pod blat stołu? Wybór takich praktycznych krzeseł w BM Housing jest duży. Są krzesła tapicerowane (a więc miękkie i wygodne), na przykład błękitne Mist firmy ZUIVER  i Jolien ORANGE LINE w różnych kolorach tapicerek – od butelkowej zieleni, poprzez łososiowy, a na seledynowym kończąc. Zresztą krzeseł z tej kolekcji jest bardzo wiele rodzajów. Są również modele z podłokietnikami (te dobrze wyglądają ustawione u szczytu stołu) i barowe – do kuchennej wyspy.
Wiemy, że pod koniec stycznia trudno myśleć o lunchu pod chmurką, lecz wiosna nadejdzie, zanim się obejrzycie. Wtedy przydadzą się siedziska, z których można korzystać na zewnątrz. Oprócz krzeseł rattanowych można pomyśleć też nad metalowymi plecionkami (te sprawdzają się także we wnętrzach) np. Wire nowoczesne metalowe krzesło HKliving. Nie obawiajcie się twardego siedziska. Można do niego dokupić specjalnie dopasowane do profilu poduchy. Wszystkie modele krzeseł znajdziecie w BM Housing.

Materiał prasowy: BM Housing

Odsłony: 3

Language versions »