Wszystko do kuchni w jednym miejscu

Jeszcze nigdy paleta dostępnych produktów do wyposażenia wnętrz nie była tak bogata, a oferta materiałów i rozwiązań – tak szeroka. Jak wybrać w tym gąszczu propozycji coś sobie i klientom, z którymi współpracujemy? Jak i z czego stworzyć zabudowę kuchenną, która będzie spełniała oczekiwania i wpisywała się w aktualne trendy? Wszystko zależy od tego, gdzie będziemy szukać…

Czasy, w których dostępnych wariantów, wzorów i kolorów artykułów do wyposażenia wnętrz było jak na lekarstwo, dawno minęły. Teraz w sklepach i hurtowniach znajdziemy tysiące (jeśli nie więcej) najróżniejszych produktów. Jednakże tak szeroka oferta tylko pozornie jest ułatwieniem w tworzeniu aranżacji. W praktyce wiele osób – a dotyczy to nie tylko klientów, ale niekiedy również projektantów i stolarzy, nadmiar propozycji wręcz przytłacza.

Dlatego też, coraz większe grono profesjonalistów, przygotowując propozycje dla klientów, świadomie ogranicza się do oferty kilku producentów. Wbrew pozorom to całkiem dobre rozwiązanie, bo wielu z dostawców proponuje dziś kompleksowy asortyment obejmujący wszystkie potrzebne elementy do odświeżenia lub wyposażenia wnętrza. Przykładem takiej wszechstronnej oferty jest marka REJS. Jeszcze rok temu, firma ta znana była prawie wyłączenie z produkcji okuć i akcesoriów meblowych m.in. zawiasów, uchwytów, nóżek oraz systemów wysuwnych jak cargo czy kornery. Od ubiegłego roku proponuje znacznie więcej.

– Marka REJS to dziś nie tylko produkty z drutu i stali, ale również inne elementy do tworzenia pięknych i funkcjonalnych mebli. Mowa przede wszystkim o płytach i blatach drewnopochodnych SM’art. oraz materiałach kompozytowych Krion, które proponujemy klientom pod brandem Dekores. Rozszerzając ofertę i wybierając te dwie, bardzo dobre jakościowo marki chcieliśmy ułatwić pracę projektantom i producentom mebli i zaproponować im w jednym portfolio wszystkie materiały, których potrzebują w codziennej pracy. – wyjaśnia Katarzyna Ziułkowska, dyrektor ds. marketingu REJS.

SM’art

SM’art. to ponad 80 wzorów i kolorów płyt, blatów, laminatów i obrzeży inspirowanych drewnem, kamieniem i betonem. Wyróżniające się wyrazistą strukturą powierzchni, którą można nie tylko zobaczyć ale i poczuć pod palcami, materiały te do złudzenia przypominają naturalne odpowiedniki, ale są pozbawione ich słabości. Znacznie odporniejsze na działanie wysokich temperatur, wilgoci czy zabrudzenia, są wygodniejsze w obróbce i w użytkowaniu.

Płyty SM’art. dostępne są w wymiarach 3050x2070x18mm. Ich uzupełnienie stanowią blaty kompaktowe – w tym wyjątkowo cienkie o grubości 10mm, a także obrzeża w trzech grubościach 23, 30 i 44mm. Co ważne, produkty SM’art. dostępne są również w wersji trudno zapalnej. Choć znajdują one zastosowanie przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, również w „standardowej” kuchni stanowią ukłon w stronę bezpieczeństwa.

KRION

Jeszcze więcej możliwości tworzenia fantazyjnych i funkcjonalnych form meblowej zabudowy oferują materiały kompozytowe. Solid Surface marki KRION (należącej do Grupy Porcelanosa) do złudzenia przypomina naturalny kamień – jest równie twardy i wytrzymały, ale jednocześnie również zaskakująco ciepły w dotyku i łatwy w obróbce. Nawet gdy go zarysujemy – wystarczy delikatnie przeszlifować i wypolerować powierzchnię (gąbką z mleczkiem gdy rysa jest mała, lub papierem ściernym – gdy jest większa), by była jak nowa.

Produkowany z naturalnych materiałów połączonych z żywicami, jest absolutnie odporny na działanie nie tylko wilgoci, ale nawet wody. Poza tym, dzięki gładkiej, pozbawionej porów powierzchni uniemożliwia gromadzenie się i namnażanie bakterii. A do tego – co nie jest bez znaczenia – jest materiałem przyjaznym środowisku – w 100% może być przetwarzany w kolejnych cyklach produkcyjnych.

Olbrzymią zaletą kompozytu jest wielość zastosowań i możliwości jakie oferuje. Wykorzystując go możemy np. stworzyć zlewozmywak lub umywalkę połączoną z blatem i ścianką nadblatową bez widocznych spoin. Możemy również zatopić w nim punkty ledowe, by stworzyć nastrojowe i ciekawe oświetlenie. Dostępny jest w 4 podstawowych wymiarach arkuszy (w grubości 12mm: 3680×760 i 3680x1350mm, a w gr. 6mm 2500×760 i 2500x1350mm), a także w  dziesiątkach wzorów i kolorów.

www.rejs.eu