Z wizytą w showroomie dutchhouse.pl

Na urokliwej Saskiej Kępie w Warszawie działa showroom dutchhouse.pl – znanego sklepu internetowego, oferującego meble i dodatki do wnętrz znanych, głównie holenderskich marek. To miejsce, które trzeba odwiedzić!

Showroom, zajmujący parter niewielkiej kamienicy, w niczym nie przypomina przytłaczających ogromem powierzchni sklepów meblowych. To na tyle kameralne wnętrze, że można się w nim poczuć jak w prawdziwym domu. Takie wrażenie wywołuje nie tylko metraż, wysokość i układ pomieszczeń, ale także ich wystrój.  Miejsce wykreowała Joanna Markus, właścicielka BM Housing i będącego jego częścią sklepu dutchhouse.pl.  W urokliwym miejscu Warszawy skomponowała z ponad 300 produktów oferowanych w sklepie internetowym (sof, foteli, stolików, stołów, krzeseł, obrazów, dywanów, poduszek, naczyń) kąciki wypoczynkowe, jadalne i gabinetowe. Efektem jej pracy są bardzo atrakcyjne, dopracowane w każdym szczególe aranżacje, które wręcz kuszą, żeby się nimi zainspirować i odtworzyć w swoim mieszkaniu. 

Wizyta w showroomie to również okazja do zobaczenia tego, czego na zamieszczonych w Internecie zdjęciach nie widać. Można na przykład ocenić jakość produktów i przyjrzeć się z bliska materiałom, z jakich zostały wykonane, a także zorientować się, czy upatrzone meble na pewno są odpowiedniej wielkości oraz sprawdzić ich wygodę, co w przypadku siedzisk ma przecież niebagatelne znaczenie. Można również umówić się z architektem i stylistą, którzy udzielą bezpłatnych porad, na przykład dotyczących właściwego doboru dużych elementów wyposażenia wnętrza, dopasowania do nich oświetlenia i dodatków dekoracyjnych, podsuną także ciekawe rozwiązania projektowe i pomysły na efektowne kompozycje kolorystyczne. 

Z oczywistych względów w showroomie nie została zaprezentowana kompletna oferta sprzedawanych przez dutchhouse.pl produktów. Dlatego na miejscu pracownicy mogą zapoznać zainteresowanych, co jeszcze jest warte uwagi i przybliżyć znajdujące się w portfolio firmy, do których należą:

HKliving to ceniony w świecie designu producent nowoczesnych mebli, lamp w stylu loftowym, pięknych tekstyliów, naczyń oraz innych dodatków. Zostały one stworzone przez utalentowanych projektantów holenderskich specjalnie dla tej marki i w większości wykonane ręcznie.

Zuiver oferuje kolekcję produktów wyposażenia wnętrz w nowoczesnym stylu, w której są lampy, dodatki, dywany i drewniane meble. Wyróżniają się one oryginalnym, pozbawionym nadmiernej powagi wzornictwem, zgodnym z hasłem przewodnim marki „Fun stuff for your home”.

It’s About RoMi jest cenionym producentem oświetlenia. Lokalizacja jego biur w Amsterdamie zainspirowała projektantów do tworzenia lamp w stylu nowoczesnym i industrialnym, nawiązującym do klimatu wielkich miast z całego świata. W kolekcjach marki można znaleźć także lampy ekologiczne, które są przykładem tzw. zielonego designu oraz vintage. 

WOOOD oferuje dużą gamę produktów, począwszy od różnych rodzaju mebli z litego dębu, poprzez designerskie meble dziecięce i młodzieżowe, po akcesoria i dekoracje ścienne w stylu vintage. Produktami marki można więc urządzić niemal każde pomieszczenie od A do Z, tym bardziej że wszystkie idealnie do siebie pasują. Ich silnym atutem są oryginalne rozwiązania i liczne kombinacje, które dają możliwość modyfikowania wielkości mebli według własnych potrzeb.

QeeBoo zostało założone we Włoszech przez uznanego projektanta Stefano Giovannoniego. Jego produkty są dowodem na nieograniczoną kreatywność projektantów. Przykład? Krzesło w kształcie królika albo lampa-goryl czy żyrandol-żyrafa. Dla marki projektują sławy współczesnego designu, jak Marcel Wanders, Nika Zupanc, Studio Job, Andrea Branzi i oczywiście sam założyciel.

Urban Nature Culture. Jej założycielką jest Anna Marie Hermans, która oprócz tego, że ma żyłkę przedsiębiorcy, uwielbia podróżować i ma duszę wędrowca. Nowych inspiracji poszukuje w rodzinnym Amsterdamie, ale także w najdalszych zakątkach świata, co doskonale widać w produktach marki. To głównie naczynia i tekstylia stołowe. Są wykonywane ręcznie z ceramiki, bambusa, szkła z recyklingu, odpadów bawełnianych, drewna Bofofee z Etiopii czy drewna mango. 

FIKAA to nowa na rynku marka z holenderskimi korzeniami. Oferuje wygodne sofy i fotele z wysokiej jakości materiałów. To meble funkcjonalne i zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii. Ich zalety to także ponadczasowe formy i stonowane kolory, dzięki czemu pasują do wnętrz w różnych stylach.

W showroomie organizowane są też cykliczne imprezy i warsztaty. Aby być na bieżąco najlepiej śledzić profil dutchhouse.pl na Instagramie.

Showroom znajduje się przy ulicy Angorskiej 12 w Warszawie (Saska Kępa). 

Materiał prasowy: Dutchhouse.pl