Zaskakujący design i niezwykła funkcjonalność – meble Devo skradły serca odwiedzających Warsaw Home 2022

Za nami 6 edycja największego w Polsce wydarzenia branży wnętrzarskiej  – Warsaw Home & Contract w podwarszawskim Nadarzynie. Cztery dni spotkań, rozmów i prezentacji swoich produktów marek związanych z wyposażaniem wnętrz. Nie zabrakło wśród nich również marki Devo, która zaprezentowała swoje najważniejsze kolekcje mebli łazienkowych, zaprojektowanych przez polskich projektantów. 

Na tegorocznej edycji targów Warsaw Home & Contract swoją ofertę zaprezentowało aż 600 wystawców zarówno z Polski, jak i innych krajów. Wydarzenie zostało podzielone na 6 sektorów – meble, tekstylia, kuchnia, oświetlenie, łazienka, architektura i materiały wykończeniowe. Firma Devo zaprezentowała  swoje kolekcje mebli w strefie łazienkowej.

Specjalnie zaprojektowane stoisko o powierzchni ponad 320 m2 zaaranżowane zostało tak, by pokazać najważniejsze 15 kolekcji z 22 dostępnych w katalogu marki.  

Już od progu gości witało olbrzymie zdjęcie kolekcji LOTOS zaprojektowanej przez Krzysztofa Chróścielewskiego z jednej strony i przestrzenne logo marki z drugiej. Ta loftowa kolekcja prezentowana na ceglanej ścianie, wpadła w oko zapewne wszystkim wielbicielom stylu industrialnego. Przechodząc w głąb stoiska, krążąc pomiędzy ścianami tworzącymi iluzoryczne łazienki, znajdowały się jeszcze cztery kolekcje tego projektanta: szykowna i wytworna MOCCA 2.0 ze złotymi wykończeniami wyeksponowana na zielonej ścianie, eleganckie DANUBIO 2.0 – wykończone czarną lamówką niczym ekskluzywna, jedwabna pościel, kolekcja CRISTAL 2.0 z frontami wykończonymi szkłem oraz  MODUS – modułowa seria wykończona naturalnym drewnem dębowym.

Odwiedzający mogli zapoznać się z zaprojektowanymi przez GRYNASZ STUDIO i nagrodzonymi kolekcjami: SONET – must have tegorocznej edycji ŁDF, MOOD – must have 2021, nagroda główna Dobry Wzór 2020 oraz OVAL – must have 2019, nagroda główna Dobry Wzór 2019 oraz Red Dot 2020. Linie podbiły serca zwiedzających swoim niebanalnym wzornictwem, precyzyjnym wykończeniem i funkcjonalnością.

Między prezentowanymi kolekcjami znajdowała się strefa odpoczynku. Wygodne szare kanapy zachęcały do tego, by na nich przysiąść i zapoznać się z katalogiem marki Devo, porozmawiać o kolekcjach z ekspertami Devo, którzy szczegółowo omawiali każdą z nich, pokazując niecodzienne rozwiązania ułatwiające aranżację łazienki.

Gwiazdy z Devo

W drugim dniu targów – 20 października o godz. 15.00 odbyło się spotkanie mediów i architektów z  projektantami GRYNASZ STUDIO – autorami aż 9 kolekcji mebli Devo, które były prezentowane podczas wydarzenia. Marta Niemywską-Grynasz i Dawid Grynasz opowiadali o początkach współpracy z marką Devo, a także o poszczególnych kolekcjach, które zaprojektowali w ramach tejże współpracy. Nie zabrakło interesujących opowieści i anegdot, które towarzyszyły powstaniu nagradzanym  kolekcjom..

Na stoisku dla zwiedzających czekały również inne kolekcje, których autorami jest znany duet GRYNASZ STUDIO. Linia AMARO 2.0, to zestaw prostych, a jednocześnie oryginalnych rozwiązań dla miłośników funkcjonalności, VIVA 2.0 – wyróżniającą się prostą pudełkowa formą, a także KORAL – zestaw brył do indywidualnej aranżacji przestrzeni, który zachwycił zwiedzających swoimi praktycznymi rozwiązaniami – modułową formą oraz gotowym zestawem szafek i półek do zabudowy stelaża WC.

Uwagę, swym nietypowym kolorem i kreatywnymi rozwiązaniami, przykuwała kolekcja ETNA 2.0 Pudrowy róż szafek w połączeniu z czarnym stelażem luster nie mógł nie zostać zauważony. Odwiedzający z zaciekawieniem odkrywali innowacyjne rozwiązania montażu luster, za którymi ukryte są półki. 

Wielbiciele giętej linii docenili kolekcję VENA ARTE 2.0, a stylu art deco, ryflowaną i elegancką kolekcję  GLORIA 2.0, która zaprezentowana  tym razem w kolorze Fjord, przywodziła na myśl kolor wody u norweskich wybrzeży. 

Design przyciąga design

Stoisko Devo zachwycało nie tylko wielkością i przestronnością, ale przede wszystkim wzornictwem prezentowanych kolekcji. Z chęcią i podziwem odwiedził je również znani polscy projektanci jak Tomasz Augustyniak – laureat  min. nagrody Dobry Wzór 2010, uhonorowany wyróżnieniami przyznawanymi przez polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego, w tym tytuł Designer Roku 2010, Szymon Hanczar min. laureat nagrody must have w 2016 za projekt rodziny stolików UFO oraz Tomasz Pągowski, projektant zanany z branżowych programów telewizyjnych TVN, CANAL +

Różnorodność oferty, którą zaprezentowała marka Devo podczas tegorocznej edycji Warsaw Home, z pewnością pozwoliła architektom i zwiedzającym na spojrzenie na łazienkę w sposób bardziej kreatywny, podkreślając jej szczególny design.  Architekci zachwyceni byli rozwiązaniami, które nie były wcześniej prezentowane i dostępne na polskim rynku, jak np. modułowy system szafek, czy gotowe rozwiązania do zabudowy w kolekcji Koral, albo  czarny panel montażu baterii łazienkowej w kolekcji Lotos. Uwagę przykuła również kolekcja FIFA projektu Devo, która zachwyca z pozoru klasycznym, ale idealnie pasującym do nowoczesnych aranżacji wyglądem poprzez połączenie bieli i kolorów naturalnego drewna, a dzięki opatentowanemu rozwiązaniu uchwytu zintegrowanego we frontach  szafek zyskuje niezwykłą elegancję. 

Oglądając wszystkie zaprezentowane podczas Warsaw Home kolekcje nie można było oprzeć się wrażeniu, że współpraca z projektantami pozwoliła Devo zostawić konkurencję daleko w tyle. 

Fot. Dagmara Maroszek-Bździuch MUFKA FOTOGRAFIA

Dodatkowe informacje www.devo.pl

O Devo

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.

Language versions »