ZNAJDŹ Z NAMI POMYSŁ NA SWOJE WNĘTRZE. PRZYJDŹ NA DOMODESIGN DO DOMOTEKI

Jeśli właśnie urządzasz swoje wnętrze, dopiero planujesz zmiany lub po prostu interesujesz się tematyką, nie może Cię zabraknąć podczas kolejnej już edycji Domodesign w Domotece. Weekend 24-25 marca będzie poświęcony aranżacji wnętrz, dobremu designowi, aktualnym trendom oraz nowościom. Odwiedzają- cy będą mogli wziąć udział w spotkaniach, wykładach i warsztatach prowadzo- nych przez specjalistów z branży projektowania wnętrz, designu oraz fotografii.

Jakie atrakcje czekają na uczestników nadchodzącego Domodesign? Oto kilka wybra- nych propozycji z bogatego programu tego wydarzenia. Jeśli jesteście zwolennikami stylu loftowego i właśnie w taki sposób chcielibyście zaaranżować swoje wymarzone mieszka- nie lub – jeszcze ambitniej! – zaadaptować na cele mieszkalne autentyczną poprzemysło- wą czy historyczną przestrzeń, wielu inspiracji dostarczy wam wykład prof. Jana Sikory. Ten ceniony polski architekt ma na swoim koncie wiele projektów tego typu na czele z wielokrotnie nagradzaną biblioteką w Rumii, stworzoną we wnętrzach dawnego dworca kolejowego. Z pewnością nie zabraknie przy tej okazji ciekawych inspiracji i dużej dawki wiedzy praktyka.

MOTODESIGN I PAŁACE NA WODZIE

Design nowoczesnych aut i luksusowych jachtów nieraz wręcz zapiera dech w pier- siach. Futurystyczne formy, opływowe linie i wyrafinowane detale robią wrażenie nie tylko na fanach motoryzacji i sportów wodnych. Ale czy wiecie, że rozwiązania poja- wiające się najpierw w autach i na pokładach jachtów stają się potem często inspira- cją dla designerów tworzących wyposażenie wnętrz? Przetestowane w takich warun- kach materiały, konstrukcje i rozwiązania są godne zaufania. O tym wszystkim będzie można posłuchać w sobotę na wykładach „Minimum przestrzeni, maksimum możli- wości – jak wnętrza pojazdów pozwolą nam zapomnieć, że jesteśmy w drodze” oraz

„Realizując marzenia luksusowego klienta – projektowanie wnętrz jachtów SUNREEF”.

SZCZĘŚLIWY SPLOT WYDARZEŃ

Współczesne kilimy to przykład niezwykłego połączenie rzemiosła, designu i sztuki. Są unikalnymi, ręcznie wytwarzanymi przedmiotami – zarówno dekoracyjnymi, jak i użytko- wymi. Przywołują zarówno tradycje związane z kulturą materialną Polski, jak też z takimi zjawiskami z historii współczesnego designu, jak spółdzielnia ŁAD czy Bauhaus. Dlacze- go warto je na powrót wprowadzić do naszych domów i innych wnętrz? O tym opowie Przemysław Cepak, twórca marki SPLOT, a wytwarzane pod jej szyldem kilimy będzie można obejrzeć na wystawie w Domotece.

W DOMU KUPCA

Rewitalizacja Dworu Uphagena – zabytkowej rezydencji zlokalizowanej na terenie tzw. Dolnego Miasta w Gdańsku – trwała aż 6 lat! Budynek dawnego dworu oraz szpitala postanowiono zamienić na hotel. Pieczołowicie ratowano architekturę i najdrobniejsze nawet elementy wyposażenia. Dziś ten obiekt oferuje gościom aż 232 pokoje i 20 aparta- mentów, restaurację, sale konferencyjne i mini-spa. O tym niezwykłym architektonicznym przedsięwzięciu i jego efektach opowiedzą architekci z pracowni Less is Core, która była odpowiedzialna za projekt rewitalizacji. Gwarantujemy, że zechcecie go odwiedzić!

WNĘTRZA BEZ POMYŁEK

Tradycyjnie już podczas Domodesign nie zabraknie projektowych porad i inspiracji. Tym razem pod lupą znajdą się głównie kuchnie i łazienki – pomieszczenia, w których funkcjo- nalne rozplanowanie i odpowiednie wyposażenie jest wyjątkowo istotne, a jednocześnie niełatwe. Jak dobrze je zaprojektować, w co wyposażyć i jakich pomyłek uniknąć (a te bywają kosztowne!) dowiemy się odwiedzając Domotekę w piątek. Ponadto do dyspozy- cji uczestników Domodesign będą projektanci, którzy bezpłatnie skonsultują projektowe i zakupowe plany. Znajdzie się też coś dla kreatywnych osobowości. Samodzielnego projektowania wnętrz będzie można spróbować na warsztatach korzystania z programu pCon.planner, a stylizacji stołu i fotografii – na warsztatach z fotografką i stylistką Zoyką Michalik. Tematem tych drugich będzie Wielkanoc, więc zdobytą wiedzę już niebawem będzie okazja wykorzystać w praktyce.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Domoteki w dniach 24-25 marca 2023 r. Domodesign jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich, którzy chcą poznać najnowsze wnętrzarskie trendy oraz znaleźć inspirację do urządze- nia swojego mieszkania lub domu. Przypominamy, że na warsztaty oraz konsultacje obowiązują zapisy.

Pełną agendę spotkania znajdziesz tutaj: https://domoteka.pl/domodesign/ Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.domoteka.pl

___________________________________________________

Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany wyposażeniu wnętrz. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, ma w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą. Właścicielem Domoteki oraz parków handlowych HOMEPARK jest fundusz Pradera European Retail Parks, który należy do Pradery – wiodącego na rynku specjalistycznym funduszu zarządzającego aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3,4 miliardy euro zawiera ponad 57 centrów i parków handlowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji, oraz Abu Dhabi posiadających łącznie 2,500 sklepów. (www.pradera.com). Nieruchomością zarządza spółka BNP Paribas Real Estate Poland. Za komercjalizację odpowiada Cushman & Wakefield.

Language versions »