Dekton Slim doceniony w konkursie SBID!

Dekton Slim, innowacyjny spiek ultrakompaktowy Cosentino o grubości zaledwie 4 mm, został wybrany jako finalista w kategorii produktów kuchennych w konkursie SBID Product Design Awards 2020. Znana na całym świecie nagroda, przyznawana przez brytyjskie stowarzyszenie projektantów, jest uhonorowaniem najlepszych projektów i innowacji w branży wnętrzarskiej. Na Dekton Slim głosować można do 30 września 2020 r.

Konkurs firmowany przez Society of British and International Design (SBID) przyciąga każdego roku tysiące projektantów i producentów z całego świata. Wejście do ścisłego finału konkursu stanowi dla firmy Cosentino ogromne wyróżnienie. Wprowadzona na rynek w lutym 2019 roku, cieńsza wersja Dektonu o nazwie Slim, ma przełomową grubość 4 mm, dostępną teraz w dodatku w nowych kolorach. Powierzchnia ta jest całkowitą rewolucją w sektorze płyt wielkoformatowych – łączy w sobie niesamowite właściwości techniczne i mechaniczne, z których słynie marka Dekton, z nowym, znacznie cieńszym, lżejszym i łatwiejszym do instalacji formatem. Dzięki zmniejszonej grubości (4 mm) i wadze (10 kg / m2) Dekton Slim stanowi idealną okładzinę do szeregu projektów, przewidujących wykorzystanie okładzin ściennych, drzwi lub mebli.

Jest idealnym rozwiązaniem do  domów i przestrzeni publicznych z dużym natężeniem ruchu. Wyróżnia się bardzo wysoką odpornością na zadrapania, ciepło, ogień i wszelkie plamy – te trudniejsze, np. graffiti, można usunąć wykorzystując nawet agresywne środki czyszczące. Czyni go to wyjątkowo praktycznym i długowiecznym materiałem. Dzięki niewielkiej grubości i ultralekkim właściwościom, Dekton Slim jest łatwiejszy do cięcia, transportu i montażu, a szeroka gama kolorystyczna pozwala wybierać spośród odcieni gładkich, wzorów naturalnych, industrialnych a nawet nieco ekstrawaganckich. Slim jest obecnie dostępny w 25 kolorach z portfolio Dekton. Niedawno do tej grupy dołączyły wzory z najnowszej kolekcji Dekton, zaprezentowanej w marcu 2020. Są to wzory wspaniale prezentujące się w roli okładzin ściennych, gdzie ich wielki format i ciągłość rysunku podkreślają estetykę wnętrza i stanowią doskonałe tło dla jego wyposażenia.

Na Dekton Slim można głosować na oficjalnej stronie konkursu: https://www.sbidproductdesignawards.com/finalist/dekton-slim/

Więcej na: www.cosentino.com

***

Grupa Cosentino to rodzinna firma o zasięgu globalnym, która wytwarza wysokiej jakości, innowacyjne powierzchnie dla branży architektury i projektowania wnętrz oraz zajmuje się ich dystrybucją.  

 

Dzięki współpracy z klientami i partnerami ta wiodąca spółka wymyśla i przewiduje nowatorskie rozwiązania, które podnoszą jakość życia ludzi i stanowią dla nich inspirację. Jest to możliwe dzięki pionierskim markom, liderom w swoich segmentach rynkowych, takim jak Silestone®, Dekton® i Sensa by Cosentino®. Są to zaawansowane technologicznie powierzchnie, które pozwalają tworzyć unikatowe przestrzenie i projekty w domach oraz w przestrzeni publicznej. 

 

Swój rozwój Grupa opiera na międzynarodowej ekspansji, innowacyjnym programie badawczo-rozwojowym, poszanowaniu środowiska naturalnego i zasad zrównoważonego rozwoju, trwałym zaangażowaniu we wspieranie lokalnych społeczności, a także na szkoleniach, respektowaniu prawa do równości oraz bezpieczeństwie zatrudnienia. 

 

Produkty i marki Cosentino są dystrybuowane w ponad 110 krajach, a ich sprzedażą Grupa zarządza ze swojej centrali w Almerii (Hiszpania). Obecnie Cosentino działa w 40 krajach, a własne aktywa ma w 30 z nich. Grupa dysponuje 8 fabrykami (z tego 7 w Almerii (Hiszpania) i 1 w Brazylii) oraz 1 inteligentną platformą logistyczną w Hiszpanii, a także ponad 140 jednostkami handlowymi i biznesowymi na całym świecie. Ponad 90% skonsolidowanego obrotu Grupy Cosentino pochodzi z rynków międzynarodowych, co wg forum dla wiodących marek w Hiszpanii (Leading Brands of Spain Forum – FMRE, wyd. 2018) czyni Cosentino najbardziej umiędzynarodowioną spółką w Hiszpanii.