Domowa strefa rozrywki – jak dobrać szafkę RTV?

Oglądanie telewizji, słuchanie muzyki oraz granie na konsoli – to jedne z naszych ulubionych, domowych rozrywek. Gdy nie mamy ochoty na aktywny wypoczynek na zewnątrz, lubimy zasiąść w salonie i oddać się spokojnemu relaksowi. Jak zaplanować domową strefę RTV tak, by była elegancka, funkcjonalna i pozwalała cieszyć się czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi? Mamy kilka podpowiedzi.

Nowoczesny styl

Podstawowym i najważniejszym elementem domowej strefy rozrywki jest szafka RTV. Przyda się zawsze, nawet wówczas, gdy telewizor wisi na ścianie. Dlaczego? Bo ma, a przynajmniej powinna mieć, szuflady, wnęki i półki, w których schowasz sprzęt RTV, piloty, kolekcję płyt z grami i filmami oraz wiele innych przedmiotów. Na jej blacie możesz umieścić konsolę do gier, sprzęt audio lub głośniki. Zwróć uwagę, czy szafka posiada otwory na odprowadzanie kabli. Niby standard, a jednak wiele współczesnych mebli nie jest wyposażonych w takie rozwiązania. A niewiele jest gorszych rzeczy, niż kable plączące się w centralnym miejscu pokoju dziennego.

Z nutą tradycji

Jeżeli jednak zdecydujesz się na telewizor stojący na blacie, zwróć uwagę na wysokość szafki. Odbiornik powinien być umieszczony mniej więcej na wysokości wzroku osoby oglądającej telewizję. Ważna jest również długość szafki – telewizor lepiej prezentuje się na szafce o długim blacie, jest też wtedy bezpieczniejszy.

Wykorzystaj wolne miejsce

Nie zapomnij o przestrzeni nad telewizorem. Warto o nią zadbać, bo to miejsce, do którego często wędruje nasz wzrok. Powieś tutaj coś ładnego i osobistego, z czym wiążą się dobre wspomnienia, np. duże zdjęcia z wakacji lub obrazy z ulubionych miejsc w ładnych ramach. Praktyczni mogą wykorzystać tę przestrzeń do przechowywania i zawiesić tutaj półki na książki i/lub dekoracje, a nawet zamykane szafki. Warto tu też umieścić kwiaty, których zieleń ożywi pomieszczenie i doda mu naturalnej energii.

Co ustawić obok szafki?

Wszystko zależy od wielkości salonu i potrzeb jego mieszkańców. Niemniej, są trzy meble, które sprawdzą się zawsze – regał, witryna i komoda. Gwarantują dodatkowe miejsce do przechowywania w zamknięciu oraz eksponowania dekoracji. Szczególnie efektownie wyglądają witryny z oświetleniem ledowym, które podkreśla umieszczone w meblach przedmioty.

Dobrze odpocznij!

Salon z domową strefą RTV to miejsce, w którym spędzamy nasz wolny czas. Zaaranżuj tę przestrzeń przytulnie, wygodnie i funkcjonalnie, tak aby nic nie zakłócało komfortowego wypoczynku.

Firma

Dignet Lenart sp.j. – właściciel marki Lenart – to uznany producent nowoczesnych
i wielofunkcyjnych mebli skrzyniowych przeznaczonych, m.in. do pokoi dziecięcych
i młodzieżowych, pokoi dziennych, jadalni
i sypialni i przedpokojów.

Założona w 1992 roku rodzinna spółka (Dignet Lenart sp. j.) opiera swoją strategię na wykorzystaniu najnowszych technologii
i stosowaniu nowoczesnych metod zarządzania, gwarantując profesjonalną
i kompleksową obsługę klientów, elastyczność cenową oraz terminowe dostawy.

Inwestycje w rozwój parku maszynowego, zastosowanie nowoczesnych systemów logistycznych oraz stałe podnoszenie kwalifikacji kadry, pozwalają firmie skutecznie konkurować na europejskim rynku meblowym.

Na rozpoznawalność produktów marki Lenart wpływ ma przede wszystkim jakość oraz wysoki poziom wzorniczy mebli, co potwierdzają opinie klientów, a także liczne branżowe nagrody.

Marka

Produkty marki Lenart odpowiadają na potrzeby współczesnych użytkowników – są doskonale przemyślane pod względem ergonomii i funkcjonalności, a przy tym nowoczesne i atrakcyjne wzorniczo. Misją marki Lenart jest projektowanie mebli uniwersalnych i łatwych do zaaranżowania, które pozwalają zachować kompromis – umożliwią pogodzenie potrzeb wszystkich domowników z ograniczeniami niewielkich pomieszczeń. To meble wielozadaniowe, stworzone w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać swoje możliwości.

Projektaci wewnętrzego biura LenART DESIGN aktywni podążają za trendami, dlatego wszystki meble wyróżniają się nowoczesnym i modnym designem. Są przy tym uniwersalne – szeroka oferta wzorów, kolorów i faktur sprawia, że harmonijnie komponują się z innymi meblami w mieszkaniu oraz różną stylistyką wnętrza.

Zaletą większości kolekcji jest modułowość – poszczególne meble można ze sobą dowolnie zestawiać tworząc unikalne zestawy, idealnie dopasowane do wnętrza oraz potrzeb mieszkańców. Meble zachęcają do kreatywnosci, pozwalają użytkownikom poczuć się projektantami i samodzielnie stworzyć wymarzoną przestrzeń. Marka Lenart udowadnia, że niewielkie pomieszczenia nie są przeszkodą do tego, aby mieszkać wygodnie, modnie i ze smakiem.