Dyrektor Generalny Schattdecor Odchodzi na Emeryturę

Roland Auer, dyrektor generalny firmy Schattdecor z Górnej Bawarii, specjalizującej się w produkcji powierzchni dekoracyjnych, odchodzi na emeryturę z dniem 15 lipca. Decyzja ta została podjęta z powodów osobistych, na własną prośbę Auer’a.

Zdjęcie: Schattdecor SE

Auer przez ostatnie trzy dekady znacząco przyczynił się do rozwoju i internacjonalizacji Schattdecor. Jego zasługi są szczególnie widoczne w działalności Schattdecor Poland oraz jego pracy na stanowisku prezesa zarządu od 2017 roku. Zarówno rada nadzorcza, jak i rodzina Schatt doceniają jego wkład i osiągnięcia.

Firma Schattdecor podjęła wewnętrzne kroki, aby zapewnić płynne przejście i ciągłość operacji biznesowych. Dr. Derick Beitel, obecny dyrektor finansowy grupy, obejmie funkcję rzecznika zarządu. Claudia Küchen, członek zarządu odpowiedzialna za projektowanie, marketing, komunikację i zarządzanie dekoracjami, przejmie odpowiedzialność za HR. Rada nadzorcza powołała również Roberta Vugę na nowego dyrektora sprzedaży. Vuga, związany z firmą od 24 lat, pełnił wcześniej m.in. funkcję dyrektora zarządzającego w Rosji i Turcji.

„Zapewniliśmy, że nasz obecny zarząd i struktury kierownicze, a także nasz zaangażowany zespół umożliwią płynne przejście, a nasi klienci, dostawcy i partnerzy mogą polegać na ciągłej i niezawodnej współpracy” – podkreślają Reiner Schulz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Schattdecor SE oraz Anja Schatt-Steiner, reprezentująca rodzinę Schatt.

Odejście Rolanda Auer’a na emeryturę to znaczący moment w historii Schattdecor. Jego długoletnia praca i oddanie firmie pozostawiły trwały ślad, a firma jest gotowa na kontynuowanie swojego rozwoju pod nowym przywództwem.

Opracował: Sławek Niedzielski portal meblarstwo.eu