Elegancja w rozkwicie. Odkryj nastrój Elegant Rich w nowej kolekcji Mood Stories

Kolekcja Mood Stories to najmodniejsze dekory i struktury ujęte w 10 wyjątkowych nastrojach. Wszystkie reprezentują aktualne wzornicze trendy: inspirowane popularnymi materiałami, kolorami, ciekawymi wykończeniami oraz najbardziej poszukiwanymi gatunkami drewna. Dekory zamknięte w nastroju Elegant Rich są kwintesencją dobrego smaku – to pełna, dojrzała, wysmakowana elegancja, która przyjmuje też nowoczesne oblicze. Aby uzyskać taki klimat we wnętrzu sięgnij po dekory z nowej kolekcji Mood Stories, które znajdziesz w nastroju Elegant Rich.

Do współtworzenia nowej kolekcji Mood Stories Pfleiderer zaprosił projektantów mebli, projektantów wnętrz oraz swoich wieloletnich partnerów handlowych: Bomar, Belmeb, Drew Trans, Korner, Wiór, DLH i Ulmas, a także współpracujących z nimi na co dzień architektów, oraz stolarzy. Ich głęboka znajomość rynku oraz preferencji klientów wpłynęła na ostateczny kształt kolekcji. Oni również jako pierwsi tworzyli własne projekty w oparciu o zaproponowane Moody. W gronie osób, które współtworzyły kolekcję Mood Stories, szczególne miejsce zajmuje również Maja Ganszyniec, ambasadorka główna kolekcji. Jedna z najbardziej znanych polskich designerek, która w procesie tworzenia nowej kolekcji służyła swoim doświadczeniem, estetycznym wyczuciem i cennymi obserwacjami dotyczącymi codziennej pracy projektanta. Dlatego kolekcja Mood Stories, to nie tylko piękne i modne dekory, ale również ludzie – ich emocje i wrażliwość. Wszystko to sprawia, że Mood Stories jest kolekcją inną niż dotychczas.

Wyraziste szczegóły

Dekory w każdym z nastrojów kolekcji Mood Stories pogrupowane zostały nie pod względem podobieństwa, a pod względem tego, jak się ze sobą komponują, jaki klimat pomagają wykreować we wnętrzu. Możemy je potraktować jako gotowy „moodboard” lub też zestaw, który pozwala na tworzenie indywidualnych połączeń. Proponowany przez Pfleiderer Mood Guide, to praktyczna mapa, która podpowiada jakie rodzaje dekorów dobrze się ze sobą komponują i zestawione razem, jaki pozwolą stworzyć we wnętrzu nastrój.

Nowoczesne aranżacje wnętrz w eleganckim wydaniu kojarzą się często z powściągliwością i monochromatyczną kolorystyką. Elegant Rich, będący jednym z 10 nastrojów nowej kolekcji Pfleiderer Mood Stories, odbiega od tego schematu i udowadnia, że elegancja i klasyka mogą iść w parze z współczesnym designem. Wybór dekorów proponowanych w zestawieniu SET 05 w nastroju Elegant Rich pozwoli wprowadzić do wnętrz wyrazistsze wzory drewna o średnim i ciemnym wybarwieniu, takie jak FLAMED WOOD (R20351), który przypomina opalony, szczotkowany dąb, z lekko szorstką, supermatową powierzchnią. Dostępny jest w ofercie blatów roboczych i płyt laminowanych oraz HPL. Idealnym kompanem dla niego jest Miedź Metaliczna (F70000) – dekor jednobarwny, którego struktura przypomina masę perłową. W zestawieniu tym doskonale sprawdza się również kamienny dekor Bazalt Trasimeno (S63013). Wyraźnie zarysowane użyłowanie zaczerpnięte z wzoru marmuru, idealnie pasuje do gustownych przestrzeni, gdzie liczy się przyciągający uwagę detal. Ten ostatni dekor znajdziemy również w SET 01, gdzie połączony został z wzorem Marmur Venezia (S63053), prezentując wyrafinowaną, dojrzałą klasykę w nowoczesnym wydaniu.

Głębia barw

Elegant Rich to ciepłe, głębokie barwy oraz sprawdzone, klasyczne wzory, które pozwalają wykreować wnętrza kojarzące się z prestiżem, życiowym spełnieniem, a także dobrym gustem. Takie dekory łączy w sobie SET 06. Metex Mosiężny (F76114) to niezwykle twórczy i elegancki dekor, który w świetle słońca mieni się złotem. Do aranżacji wnętrz wniesie element nowoczesnego chłodu, w niezwykle efektownym wydaniu. Idealnie komponuje się z dekorem inspirowanym drewnem dębowym – Dąb Grafit (R20065). Ciemna, niemalże czekoladowa wersja drewna dębowego nada aranżacji wnętrza maksymalnego poczucia elegancji. Wśród dekorów z wyrazistym wzorem niezwykle warty uwagi jest również Marmur Magma (S63055), dostępny w ofercie blatów roboczych Pfleiderer. To doskonałe uzupełnienie aranżacji kuchni, gdzie wzory świadczące o prestiżu i klasie są bardzo pożądane. Taką aranżację, na bazie dekorów z nastroju Elegant Rich, stworzył jeden z partnerów Pfleiderer – firma Drew-Trans II. Zaprojektowałam dużą, funkcjonalną wyspę. Pasuje ona do przestronnych pomieszczeń i jest bardzo praktyczna – można przy niej usiąść i pracować. – mówi Natalia Wrzeszcz- Beling, architekt wnętrz i członek zarządu Drew-Trans II. Uważam, że kolekcja Mood Stories jest bardzo dobrze przemyślana. Jej zdecydowanym atutem jest fakt, że podąża za najnowszymi trendami, wyraźną zaletą jest także zmiana struktur. Nadała ona dekorom drewnopodobnym naturalności i szlachetności, z kolei jednobarwnym i fantazyjnym – praktyczności.

Efektowna kuchnia z wyspą łączy w sobie cztery dekory z nowej kolekcji, które z powodzeniem można użyć w późniejszej aranżacji, a więc nie tylko w kuchni, lecz również w wykończeniu wnętrza w całości. Podobnie, jak wszystkie dekory zawarte w każdym z 10 nastrojów nowej kolekcji Mood Stories. Są one przewodnikiem po mapie projektowania wnętrz. Nie tylko ułatwiają pracę z dekorami Pfleiderer, ale przede wszystkim są zgodne z trendami. Można je wykorzystać jako gotowy „moodboard” lub potraktować jako swoisty punkt wyjścia; zestaw, który można dowolnie rozbudować, kierując się swoją wrażliwością i potrzebami inwestora.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl