FIKAA – specjaliści od relaksu

Przedstawiamy nową na rynku firmę, której tapicerowane meble, jeśli chodzi o wygodę, nie mają sobie równych. Sofy i fotele FIKAA to także świetny design i uniwersalny wygląd, który znakomicie wkomponuje się w wiele nowoczesnych aranżacji.

Wiem, że szczególnie teraz potrzebujemy przyjaznego domu, który zapewni mieszkańcom maksimum komfortu. Właśnie na te potrzeby odpowiada FIKAA, nowa marka z holenderskimi korzeniami. W jej ofercie można znaleźć niezwykle wygodne sofy i fotele z wysokiej jakości materiałów. To meble bardzo funkcjonalne i zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii, co z pewnością doceni każdy, kto na nich usiądzie. Ich ogromnymi zaletami są także ponadczasowe formy i stonowane kolory, dzięki czemu pasują do wnętrz w różnych stylach. Myślę, że spodobają się naszym klientom” – mówi Joanna Markus.

W słowach właścicielki BM Housing, do którego portfolio dołączyła  właśnie FIKAA, nie ma żadnej przesady, bo sofy i fotele tej marki stworzono z myślą o relaksie! Decyduje o tym elastyczna, idealnie dopasowująca się do kształtu ciała tapicerka, a także ich łagodne formy, które wręcz kuszą, aby się w nich zagłębić w najdogodniejszej dla siebie pozycji i wygodnie  odpocząć. Warto też zwrócić uwagę na to, czym meble zostały obite. To bardzo trwałe materiały, które przetrwają lata w nienagannym stanie, jak znana z długowieczności skóra oraz welwet albo len. Nawiasem mówiąc, wybrane przez projektantów marki tkaniny perfekcyjnie przeszły test Martindale’a, zwany też testem tarcia, sprawdzający ich trwałość i odporność na przetarcia.

Równie ważny co komfort i jakość jest minimalistyczny wygląd sof Lucas (jest dostępna w wersji 3- i 2,5-osobowej) i Meike oraz foteli Meike i loungechair Casper, a także ich uniwersalne barwy (beż, szarość, koniakowy odcień brązu), które wpasują się znakomicie w kolorystykę i styl wielu nowoczesnych wnętrz, zarówno modernistycznych oraz skandynawskich, jak i industrialnych czy boho.

W kolekcji Meike, w której świetnie funkcjonują zestawione ze sobą sofy i fotele producent dodał bardzo użyteczny dodatek. Wszystkie meble posiadają kieszenie boczne, które sprawdzą się idealnie w celu przechowywanie magazynów czy pilota TV.

Sofy i fotele FIKAA są wyposażone w dodatkowe, miękkie poduchy (ich liczba zależy od modelu), którymi można podeprzeć plecy lub głowę, odciążając tym sposobem kręgosłup, niwelując napięcie mięśni i w efekcie zwiększając komfort wypoczynku. Co więcej, w modelu Lucas są one dwustronne (z jednej strony skórzane, a z drugiej welwetowe) – można je przekręcać, zmieniając tym samym wygląd mebla.  Dzięki takiej opcji kupując jedną sofę można cieszyć oczy co najmniej dwiema wersjami. Modele Lucas wyglądają świetnie także w konfiguracji zestawionych ze sobą sof – jednej z poduszkami ułożonymi stroną welwetową do góry a drugiej ze skórzanymi.

Architektów, projektantów wnętrz i wszystkie osoby zainteresowane przedstawionymi w artykule produktami FIKAA zachęcamy do kontaktu z BM Housing.