Geometria udomowiona – stoły Ring od Absynth

Nie trzeba być miłośnikiem matematyki, by gustować w geometrii, zwłaszcza tej wnętrzarskiej. Prostota form i konsekwencja ich powtórzeń wprowadzają estetyczną harmonię, a sięganie po ciekawy kolor czy materiał nie pozwala zagościć nudzie. Kwintesencję nurtu geometrycznego stanowi model stolika Ring polskiej marki Absynth. To połączenie naturalnego marmuru lub litego drewna ze stalową konstrukcją na bazie koła wpisanego w kwadrat.

Własny styl

„Przyciągnie wzrok każdego, kto znajdzie się w tym samym pomieszczeniu” – zapewnia z przekonaniem marka Absyth. Po pierwsze ze względu na niebanalny design, bo nieczęsto spotyka się tak zdefiniowane w swojej estetyce, a przy tym stylowe elementy wystroju. Po drugie: materiały – pięknie żyłowany marmur i naturalne drewno dębu oparte na ramie w kolorze czarnej matowej stali, bieli lub złota. Nawet najbardziej wymagający miłośnicy dobrego wzornictwa znajdą dla siebie model, biorąc pod uwagę, że wymiary i rodzaj blatu oraz nóg stolika są w pełni zależne od preferencji klientów. Meble poddają się daleko idącej indywidualizacji, a to co jest im wspólne, to wysoka jakość wykorzystanych surowców i dbałość o ich konserwację. Blaty z drewna zostały zaimpregnowane naturalnymi woskami, które nadały meblom jedwabiste wykończenie. Stoliki z marmurowym blatem wykonano z najwyższej jakości marmuru Carrara, cenionego za swoją niezwykle piękną biel. One także zabezpieczono powłoką zewnętrzną, która uniemożliwia rozpryśnięcie marmuru.

Ze względu na swoją wyszukaną estetykę, stoły z kolekcji Ring budują rangę miejsca, w którym się znajdą. Idealnie odnajdą się w otwartych wnętrzach z wysokimi sufitami – nie dzielą przestrzeni, a ich design sprawia, że nie tylko pełnią funkcje użytkowe, ale same w sobie stają się ozdobą. Stanowią doskonałą ofertę zarówno dla miłośników minimalizmu, jak i osób, które stawiają na awangardowe projekty. Stoliki o mniejszych wymiarach sprawdzą się w dowolnym pomieszczeniu, w którym zaaranżowany jest kącik wypoczynkowy, większe z powodzeniem będą pełnić rolę pełnowymiarowego stołu w stylowej jadalni. Kolekcja Ring dobrze czuje się w towarzystwie krzeseł, foteli czy sof z serii Laroc, ale bez przeszkód nawiązuje też dialog z linią modernistycznych mebli Noi, także produkcji Absynth.

Inspiracje z wybiegów

Marka Absynth od dwunastu lat obserwuje trendy we współczesnym wzornictwie i implementuje je na rodzimy grunt. Co więcej, nie ogranicza się wyłącznie do inspiracji meblarskich i odważnie czerpie też a innych dziedzin artystycznego wyrazu. Obecne na wybiegach mody w Mediolanie od kilku lat geometryczne kształty, stały się inspiracją do stworzenia kolekcji stolików Ring. Włoski styl modernistyczny nawiązujący do prostych form i obecności marmuru wiódł prym we wzornictwie już w 2018 roku, gdy producent mebli, marka Absynth, zaczęła pracę nad kolekcją. Niedługo potem zgeometryzowane motywy na tkaninach dedykowanych branży modowej znalazły swoje odbicie we wzornictwie kolekcji meblowej. Zespół projektantów marki nieustannie stara się podążać za trendami i dopasowywać swoją ofertę do zmieniającego się rynku.

O marce

Absynth to marka meblowa powstała jako unikatowa inicjatywa na polskim rynku i odpowiedź na wiodące światowe tendencje, oparta na długoletnim doświadczeniu w produkcji mebli do salonu, jadalni czy sypialni. Czerpie z rodzimego dziedzictwa meblarskiego, współpracując z polskimi projektantami i lokalnymi wytwórcami, a efektem jest połączenie tradycyjnych materiałów z nowatorską formą mebla. Filozofia działania firmy skupia się wokół promocji polskiego designu poprzez tworzenie nieoczywistych, prekursorskich produktów, które docenią miłośnicy wartościowego wzornictwa i doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku.