IFA 2020: Candy prezentuje nową pralkę Nova sterowaną smartfonem

Marka Candy zaprezentowała na targach IFA nową pralkę Candy Nova – urządzenie podłączone do sieci, które zapewnia wysoką wydajność, oferuje wiele programów prania i udziela użytkownikom przydatnych wskazówek, a wszystko to w zasięgu smartfona.

Zaprezentowany podczas targów IFA nowy model pralki Candy Nova został opracowany na podstawie analizy preferencji i przyzwyczajeń użytkowników. Przeprowadzone przez markę badanie podłączonych do sieci i aplikacji produktów wykazało, że aż 21% osób rozpoczyna cykl prania za pomocą smartfona. Co ciekawe, w porównaniu do 2018 roku wynik ten jest trzykrotnie wyższy. Badanie wykazało także, że aż 70% użytkowników jest zainteresowanych dostępem do nowych, dostosowanych do ich potrzeb, programów i funkcji oraz przydatnych wskazówek dotyczących prania. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom marka Candy postanowiła stworzyć pralkę, która w jeszcze większym stopniu wykorzystuje łączność z siecią.

Rewolucyjny interfejs umieszczony w pralce Nova ma wiele funkcji, które w znacznym stopniu uproszczają codzienne życie. Nigdy wcześniej żadna pralka nie koncentrowała wszystkich swoich funkcji w jednym przycisku. Wystarczy uruchomić pralkę, aby automatycznie połączyła się ona z nową aplikacją hOn na smartfonie, umożliwiającą zarządzanie wszystkimi funkcjami urządzenia. Co ciekawe, jest także możliwość obsługi pralki bez użycia rąk, w czym pomocni są asystenci głosowi Amazon Alexa i Google Home.

Pralka Candy Nova, przy wsparciu aplikacji hOn, zapewnia ogromny wybór ponad 60 cykli prania, umożliwiających pranie każdego rodzaju tkaniny. Dodatkowo innowacyjna funkcja Snap & Wash, umożliwia wybór idealnego cyklu prania na podstawie zdjęcia gotowej do wyprania odzieży.

W aplikacji hOn mamy także dostęp do ponad 500 porad i wskazówek ułatwiających pranie, na przykład dotyczących usuwania plam, prania kolorowej odzieży, wyboru najlepszego detergentu lub czyszczenia filtra.

Pralka Nova to przyszłość w segmencie pralnictwa. Dzięki aplikacji hOn oferuje szereg unikalnych funkcji, w tym wskazówki dotyczące idealnego prania, monitorowanie wydajności pralki oraz możliwość szybkiego i łatwego tworzenia spersonalizowanych cykli prania. Po zdefiniowaniu indywidualnego cyklu prania można go zapisać w aplikacji i uruchomić w dowolnym momencie za pomocą smartfona lub przycisku na pralce.

Dzięki wielu funkcjom i intuicyjnej grafice, aplikacja hOn umożliwia użytkownikom interakcję z pralką w nowy, niezwykle prosty sposób. Interfejs jest intuicyjny i nowoczesny, oparty na zaawansowanym, inteligentnym sterowaniu, które umożliwia maksymalne wykorzystanie potencjału i unikalnych funkcji pralki Nova.

Na rynku dostępna będzie także pralko-suszarka Candy Nova, z ponad 20 cyklami suszenia. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w silnik inwerterowy, gwarantujący wysokie standardy prania i maksymalną efektywność energetyczną.

O Candy Group

Candy Group jest jedną z wiodących firm w Europie na rynku małych i dużych urządzeń gospodarstwa domowego zarówno wolnostojących jak i wbudowanych. Asortyment marki wyróżnia się wysoką wydajnością i jest przyjazny środowisku. Produkty Grupy Candy są sprzedawane za pośrednictwem dwóch międzynarodowych marek, Candy i Hoover, oraz za pośrednictwem krajowych marek, takich jak Rosières (Francja) i Jinling (Chiny) o zróżnicowanych rynkach i grupach docelowych. Grupa Candy, zatrudniająca około 5 000 pracowników, posiada siedem zakładów produkcyjnych w Europie, Turcji i Chinach oraz 45 filii na całym świecie. Siedziba główna Grupy, centrum projektowe, ośrodek centralny oraz dział badań i rozwoju znajdują się w Brugherio (MB) we Włoszech.