JYSK wspiera produktowo Polską Akcję Humanitarną

Sieć JYSK przekazała Polskiej Akcji Humanitarnej ponad 7000 kompletów pościeli, które z powodu wady fabrycznej zostały wycofane ze sprzedaży.

Pościel to popularny produkt w sieci JYSK, która specjalizuje się w produktach do sypialni. Zdarzają się sytuacje, w których z powodu wady fabrycznej nie można wprowadzić produktu do sprzedaży. Wtedy, w porozumieniu z producentem, JYSK decyduje się na inny obieg i przeważnie jest to wsparcie charytatywne organizacji.

Polska Akcja Humanitarna wykonuje bardzo potrzebną i bardzo odpowiedzialną pracę. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ich działania. Przekazane produkty są pełnowartościowe w użyteczności i mamy nadzieję, że posłużą na dłuższy czas – mówi Sylwia Filimon, dyrektor komunikacji JYSK Polska.

Polska Akcja Humanitarna pomaga ofiarom kryzysów humanitarnych, spowodowanych konfliktami zbrojnymi i katastrofami naturalnymi. Od ponad 30 lat Fundacja odpowiada na natychmiastowe i długofalowe potrzeby na całym świecie.

Wsparcie ze strony firm jest dla nas niezwykle ważne jako dla organizacji humanitarnej. Zależy nam na dobrej współpracy ze światem biznesu, który często bardzo szybko może zareagować na nagłe potrzeby w Polsce i za granicą. Dlatego z radością przyjęliśmy propozycję JYSK – mówi Helena Krajewska, rzeczniczka prasowa PAH.

Do wsparcia dla Polskiej Akcji Humanitarnej dołączyła również firma Omega Transport, która charytatywnie dostarczyła przekazane produkty.

Zarówno działalność charytatywna, jak i działania less waste wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju JYSK. Sieć wyznaczyła sobie ambitne cele środowiskowe na najbliższe lata, a także chce zwiększać zaangażowanie lokalne, w każdym z krajów, w którym są obecne sklepy JYSK.