Najmniejsze mieszkanie świata jest w KRAKOWIE Nie ma w nim okna, są palmy

Bez okien, z metrażem mniejszym niż więzienna cela, za to z fototapetą i lodówką turystyczną – wyk wygląda mikromieszkanie o powierzchni 2,5 m², które znajduje się w Krakowie. Projektantka wnętrz Olimpia Ajakaiye z kanału ShowRoom próbowała przetrwać tam noc.

Łazienka z prysznicem nad sedesem, lodówka turystyczna, umywalka i jednoosobowe łóżko na antresoli – to wszystko co znajduje się w najmniejszym apartamencie na świecie. Jest on wynajmowany turystom odwiedzającym Kraków.

Projektantka wnętrz Olimpia Ajakaiye z kanału Show Room postanowiła zatrzymać się tam na noc. Jak wyglądał czas spędzony na powierzchni 2,5 m² można zobaczyć w ostatnim odcinku jej programu „Najmniejsze mieszkanie świata”:

Klaustrofobiczną przestrzeń wynajmujący starał się uatrakcyjnić lustrami i tapetami z… palmami. – To rozwiązania jak z lat 80′ – krytykuje projektantka wnętrz.  Być może ten element dekoracji był inspirowany panującą w mieszkaniu temperaturą i duchotą, bo w tym „apartamencie” nie ma ani jednego okna.

– „Czuję się jak w więzieniu” – relacjonuje Ajakaiye pobyt w najmniejszym mieszkaniu świata i dodaje, że w tym miejscu jest nawet mniej miejsca niż w celi więziennej. Po przespaniu nocy w łóżku przypominającym kajutę kwituje:- „Po takiej nocy każde mieszkanie będzie wydawało się gigantyczne. Teraz doceniam moje, które ma 51m²”.

„Show Room” to kanał emitowany w serwisie YouTube. Gospodyni programu Olimpia Ajakaiye projektantka wnętrz, uczy sztuki aranżacji przestrzeni. W każdą środę o 20:00 prezenterka oprowadza po oryginalnych wnętrzach, udziela porad architektonicznych, prezentuje designerskie trendy.

Za produkcje „Show Room” odpowiada spółka KRK FILM, która stworzyła kanały: „History Hiking” i „Kryminalny Patrol” (blisko 50 mln wyświetleń). Twórcy programu: Anna Kokoszka-Romer i Mateusz Kudła współpracowali wcześniej przy produkcji wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego „Polański, Horowitz. Hometown”.

Olimpia Ajakaiye otworzyła własny kanał w serwisie YouTube w styczniu  – „Show Room”. Znana z seriali i programów interaktywnych gwiazda wróciła do show biznesu w roli przewodniczki po ciekawych wnętrzach. Prezenterka co tydzień oprowadza widzów po oryginalnych mieszkaniach, luksusowych rezydencjach i radzi jak samodzielnie zaaranżować swoje mieszkanie.

Social Media programu:

https://www.instagram.com/showroom_olimpia/

https://www.facebook.com/Showroomprogram

https://www.tiktok.com/@showroomolimpia