W odcieniach światła – premiera kolekcji Messaggio zaprojektowanej przez Dorotę Koziarę dla Lena Lighting

W najnowszej kolekcji Lena Lighting o dźwięcznej nazwie Messaggio, światło otrzymuje nową rolę. Staje się sygnałem mówiącym o obecności, nastroju, osobowości. Lampy zaprojektowane przez Dorotę Koziarę stwarzają nieograniczone możliwości aranżacji. Projektantka zaczerpnęła z magii jaką tworzą wspólnie światło oraz kolor.

Światło jest jednym z najbardziej inspirujących zjawisk w przyrodzie. Pozwala na poznawanie świata, rozpoznawanie kształtów i kolorów. Ale ma w sobie również magię, która w dawnych kulturach odbierana była jako wiadomości wysyłane człowiekowi przez cały Wszechświat. Dlatego kolekcja lamp Doroty Koziary zarówno swoją nazwą – Messaggio (z włoskiego: wiadomość), jak i formą, odnosi się do tej symboliki. Linia projektantki stworzona dla marki Lena Lighting, pozwala światłu na snucie niepowtarzalnej opowieści o człowieku i jego wnętrzu.

Pierwsza taka kolekcja

Współpraca Doroty Koziary z Lena Lighting rozpoczęła się w 2022 roku. Jej rezultatem jest harmonijna linia lamp Messaggio. Złożona z różnorodnych produktów, dostępna w nieograniczonej gamie barw, stała się pierwszą tak rozbudowaną kolekcją w portfolio marki.

Kolekcja Messaggio, którą zaprojektowałam dla Lena Lighting, to pierwsza w historii marki linia, która zawiera zarówno lampy wiszące, stojące, jak i kinkiety. Te ostatnie pozwalają na tworzenie dowolnych kompozycji dekoracyjnych.– mówi Dorota Koziara.

Messaggio to wyważone połączenie najwyższej jakości designu, inteligentnych technologii oraz sztuki, które zapewnia niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne.

Inspirowane wiadomością

Inspiracją dla kolekcji Messaggio stała się kartka papieru. Niezwykle plastyczna, może składać się w różnorakie kształty, a także być nośnikiem wiadomości. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w designie lamp.

Obserwowałam cienkie tafle blachy, które zachowują się jak kartki papieru. Mogą wyginać się, falować, łatwo ulegają naporowi grawitacji. Wrażenie lekkości materiału oraz to jak może układać się na maszynach, skojarzyło mi się z listem, wiadomością przesyłaną w świat. To niezwykłe, ile potrafi przyjąć papier i jak długo zachowuje powierzone mu treści. – wyjaśnia projektantka.

Lampy Messaggio są równocześnie uniwersalne i nieszablonowe. Doskonale wpisują się w niemal każdą stylistykę, a przy tym ożywiają wnętrze dynamiką swojej formy. Wyważone proporcje, przemyślane warianty oraz urozmaicona kolorystyka zapewniają nieograniczone rozwiązania.

W odcieniach światła

Kolekcja Messaggio zaskakuje możliwościami aranżacyjnymi, ale również dekoracyjnymi. Projektantka postawiła na indywidualne podejście, w którym liczy się osobista potrzeba oraz upodobania. Kolor, podobnie jak światło, ma niekwestionowany wpływ na emocje i stany, dlatego personalizując lampę, użytkownik może wybierać spośród dziesiątek odcieni z palety RAL lub skorzystać z kilku zestawień zaproponowanych przez samą projektantkę. Wnętrze i obudowa produktu mogą mieć zupełnie inne barwy i odcienie.

Messaggio okazała się dla nas prawdziwie inspirującym wyzwaniem. Wyróżnia się nie tylko innowacyjną formą, która pozwala na kreowanie zjawiskowych struktur architektonicznych, ale również obszerną gamą kolorystyczną. To pierwsza tak rozbudowana kolekcja Lena Lighting. – mówi  Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu Lena Lighting.

Lampy wiszące mogą występować pojedynczo lub tworzyć kompozycje przestrzenne, zaś kinkiety spektakularne ściany świetlne, które mogą stanowić jedyną dekorację wnętrza, czyniąc je równocześnie niezwykle funkcjonalnym.

Z myślą o planecie

Wysoce energooszczędne lampy Messaggio zostały oparte na modułach LED. Ich żywotność wynosi aż do 99 000 h. Produkty posiadają możliwość sterowania światłem za pomocą systemu DALI. Dzięki temu oczarowują nie tylko dekoracyjnością, ale również ciekawymi efektami świetlnymi, takimi jak nierównomierne przygaszanie poszczególnych produktów czy dostosowywanie natężenia światła do indywidualnych potrzeb.

Lampy występują w trzech temperaturach barwowych: 2700 K, 3000 K i 4000 K.

__________________________________________________________________________________________

Lena Lighting S.A. – polski producent oświetlenia LED. Oferuje światowej klasy energooszczędne systemy oświetlenia dla przemysłu, budownictwa i inwestycji drogowych. Fabryka Lena Lighting jest wyposażona w najnowocześniejsze linie produkcyjne oraz własne centrum badawcze. Firma zatrudnia 210 osób odpowiedzialnych za projekty, badania, wzornictwo, produkcję i obsługę klienta. Rocznie Lena Lighting produkuje ponad 2 500 000 lamp i wdraża 50 nowych wzorów. Wiele z nich, jak TYTAN LED, QUEST PLUS LED, ASTRA LED, czy UV-C STERILON FLOW to bestsellery na skalę światową. Lena Lighting eksportuje swoje produkty do 70 krajów. Za rozwój marki odpowiadają ludzie, którzy z wielką pasją tworzą produkty słynące z najwyższych parametrów efektywności i energooszczędności. Produkcja i działalność firmy odbywa się w oparciu o kompleksowy system zarządzania środowiskowego ISO 14001. Lena Lighting zdobyła dwie statuetki w prestiżowym konkursie wzorniczym RED DOT 2022.

Language versions »