Kolejna odsłona barw i struktur winylowych oklein ściennych

Kolejne wzory winylowych oklein ściennych 
Shannon i Sila

Bogata kolekcja winylowych oklein ściennych firmy Vescom staje się jeszcze bardziej różnorodna dzięki wprowadzeniu nowego wzoru Sila oraz odświeżeniu gamy kolorystycznej Shannon – dwóch współgrających ze sobą oklein strukturalnych. Odswieżona kolorystyka Shannon sprawia, że ten klasyczny wzór wygląda dzisiaj tak samo nowocześnie jak 50 lat temu. Sila, nowość w portfolio Vescom, łączy możliwości zaawansowanej technologii z naturalnym wyglądem.

Shannon: klasyka odrodzona w nowym stylu 

Okleina Shannon jest częścią rodziny Vescom od samego początku, czyli od lat 70-tych. Przez cały ten czas była stale aktualizowana o nowe palety kolorów i dostosowywana do aktualnych trendów, dlatego architekci i projektanci nadal chętnie po nią sięgają. Co sprawia, że Shannon jest tak wyjątkowa, tak ponadczasowa? Połączenie wyraźnych wypukłych wzorów i mocnej struktury daje niesamowite wrażenie trójwymiarowości. Shannon emanuje autentycznością, wywodzącą się z rzemieślniczej historii jej powstania – z czasów, kiedy wzory były ręcznie tłoczone na wałkach. Niezależnie czy nawiązuje wyglądem do grawerowanego kamienia, kutego metalu czy mozaikowych płytek, nadal przeważa w niej jakość ręcznego wykonania, nadając jej zarówno silny charakter, jak i wyjątkowy urok. Przyciągając uwagę, Shannon błyszczy wśród elementów wyposażenia przestrzeni handlowych i użytkowych.

22 nowe kolory Shannon odzwierciedlają różnorodność współczesnych wnętrz. W jej bogatej palecie znajdują się matowe neutralne odcienie, które przypominają zgnieciony papier czy ceramikę strukturalną. Inne z kolei odcienie inspirowane są drogocennymi klejnotami, płytkami mozaikowymi i kamieniem. Są też kolory, które wydają się być ekstraktem kamieni szlachetnych: szmaragdowa zieleń, błękit lapis lazuli, złoty bursztyn czy różowy kwarc. Inne są jakby wydobyte z wnętrza ziemi: antracytowa czerń, szarość granitu, brąz gliny czy wypalana miedź.

Sila: spotkanie innowacji z tym, co już dobrze znane

Za prostym, ale wyrafinowanym wyglądem Sila kryje się innowacyjność na najwyższym poziomie. Chociaż Sila przypomina tkaninę, czyli coś doskonale wszystkim znanego, jej struktura nie byłaby możliwa do uzyskania bez fachowej wiedzy oraz najnowocześniejszych procesów technologicznych firmy Vescom; szlachetna okleina ścienna i wyjątkowo subtelne tłoczenia potwierdzają możliwości firmy Vescom w zakresie projektów 3D.

25 kolorów Sila emanuje świeżością wiosny, z miękkimi rześkimi pastelami oraz żywymi odcieniami, które mogłyby pochodzić z łąk pełnych nagietka lub lawendy. Zieleń mchu i traw sąsiaduje z błękitami: akwamaryną dziewiczego jeziora i stonowanymi barwami odległego górskiego krajobrazu.

kontrastowe, a jednak współgrające

Ze swoją oszczędną estetyką, Sila jest niemal przeciwieństwem bardzo strukturalnej okleiny Shannon. Jednak mimo to, bardzo się wzajemnie uzupełniają. Ich palety nie są zaprojektowane tak, aby do siebie pasowały, ale aby się wzajemnie wspierały. Oznacza to, że Sila może służyć jako winylowa okleina bazowa, podczas gdy Shannon dopełni akcenty.

Shannon i Sila kontynuują silną synergię materiałową, która jest zakorzeniona w całej rodzinie produktów Vescom: okleiny ścienne, tkaniny zasłonowe i materiały obiciowe przeznaczone na międzynarodowy rynek kontraktowy. Chociaż każdy z nich ma swoją własną, niepowtarzalną tożsamość, produkty Vescom mają to samo DNA: równoważąc estetykę i wysoką wydajność, wszystkie zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wyjątkowych właściwości odpowiednio dobranych materiałów i technik. Wyraziste i ekspresyjne są inspirowane projektem raczej niż tylko funkcją dekoracyjną, łącząc kolory, materiały i struktury. Ponieważ materiały, kolory i tekstury powtarzają się w tych różnych gamach, architekci i projektanci mogą czerpać z holistycznego świata Vescom, by tworzyć rozwiązania wnętrzarskie jednolite pod względem atmosfery i nastroju.

doskonałe właściwości winylowych oklein ściennych

Zarówno Shannon, jak i Sila są wykonane z winylu, atrakcyjnego, a jednocześnie niezwykle trwałego materiału ściennego, który spełnia surowe międzynarodowe normy rynku kontraktowego. Winylowe okleiny ścienne Vescom to produkty wysokiej jakości, odporne na działanie płomieni i światła oraz o trwałych kolorach. Winylowe okleiny ścienne Vescom, produkowane w zakładach produkcyjnych firmy Vescom, są nie tylko łatwe w nanoszeniu na powierzchnie bez widocznych łączeń, ale także w konserwacji i naprawie.