Kolory jesieni w Twojej sypialni – typy od projektantów Zepter.

„Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” – powiedzenie znane i w gruncie rzeczy prawdziwe. Od atmosfery, jaką zapewniamy w naszej sypialni, w dużej mierze zależy efektywność naszego snu i nasz komfort. Sezon jesienno-zimowy, to idealny moment na zalegnięcie pod kocem z dobrą książką i ulubionym kubkiem, w pięknym, klimatycznym otoczeniu.  Jakie aranżacyjne trendy przeważać będą w tym sezonie? Zdradzamy typy naszych projektantów.

Słońce zamknięte w czterech ścianach – energiczne dodatki

Według instytutu Pantone, jesień 2020 podbiją klasycznie barwy ziemi – przygaszone pomarańcze, głębokie zielenie, brązy i czerwienie. Nie możemy jednak zapominać, że cały rok 2020 stoi pod znakiem neonu, więc do naszej sypialni śmiało możemy dodać kilka żywych odpowiedników klasycznych, jesiennych barw.

Porządek w głowie i na biurku – zdrowy minimalizm

Panujący od kilku lat trend minimalizmu, zapoczątkowany przed skandynawskich trendsetterów to odzwierciedlenie maksymy „mniej znaczy więcej”. Sypialnia to miejsce, które przez jedną trzecią naszego życia służy regeneracji naszego organizmu, po wymagających i produktywnych dniach. Dajmy naszej głowie i oczom chwilę ukojenia i ukryjmy przed nimi niepotrzebne przedmioty i przenieśmy je w inne miejsce – na przykład do pokoju dziennego.

Tlen? Zawsze! – polecany rodzaj roślin domowych

Oprócz zapierającego dech w piersiach wyglądu, rośliny doniczkowe oddają nam ten oddech z nawiązką – oczyszczając w naturalny sposób nasze mieszkanie. Wiele z nich wchłania szkodliwe związki z farb, lakierów i innych sztucznych substancji. Co więcej – w sypialni szczególnie warto jest, uprawiać rośliny, które mają zdolność odwróconej fotosyntezy, co oznacza, że w nocy produkują tlen – dotleniają organizm i nawilżają powietrze.

Dom to Hotel – noce w domu jak na luksusowych wakacjach

Coraz więcej ludzi przykłada ogromną wagę do jakości otaczających go przedmiotów, a inspiracje do nowych rozwiązań często przywozi z dalekich wojaży. QUANOMED to system inteligentnego snu wyprodukowany z mleczka produkowanego przez orientalne drzewa Hevea Brasiliensis, rosnące w lasach tropikalnych. Materace wykorzystujące tę technologię to nie tylko gratka dla kolekcjonera unikatowych przedmiotów, ale także luksus i najwyższa jakość snu dla naszego kręgosłupa.