Kuchnia na miedziany połysk, czyli projekt marki ernestrust

Choć śnieżnobiałe, połyskujące fronty z drewnianym blatem w kolorze sosny to klasyczne zestawienie, które już na zawsze pozostanie uniwersalną aranżacją kuchenną, to trendy dekoratorskie stale się zmieniają, a dekoratorskie oczekiwania Klientów niezmiennie rosną. Pasjonacie wnętrz zdecydowanie są już gotowi na następne inspirujące projekty, które będą odznaczać się innowacyjną nieoczywistością i kusić wysublimowanym charakterem. Mamy nadzieję, że kolejne kierunki urządzania kuchni będą odzwierciedleniem najnowszej realizacji marki ernestrust.

Miedź w kuchni… Czemu nie?

Choć miedziane stelaże krzeseł i stolików kawowych nie są niczym nowym w branży wnętrzarskiej, to meble kuchenne w płomienistym odcieniu trzeba uznać za prawdziwą nowinkę aranżacyjną. I jest to pomysł bardziej niż trafiony! Spektakularne połączenie miedzi i pozornej bieli z klasyką czerni sprawia, że cały koncept, mimo iż tak odróżniający się od dotychczasowych propozycji projektantów wnętrz, od początku będzie wydawał się obliczem kuchni z Waszych snów.

Ogólny zamysł opiera się na lakierowanych płytach z symetrycznymi ramami, znanych w specjalistycznym żargonie wnętrzarskim jako fronty w stylu shaker, które cechują się ponadczasowością i dodają pomieszczeniom domowego klimatu. Ich kolorystyka w głównej mierze bazuje na ciepłym kolorze kości słoniowej, dla którego subtelnym przełamaniem są pilastrowe wykończenia zabudowy kuchennej, a także jeden segment wiszący – oba te elementy zostały pokryte lakierem w kolorze cuprum satin. Dopełnienie stanowi granitowy blat utrzymany w tonacji klasycznej czerni. Miedzianej spójności dodają uchwyty w tymże odcieniu.

Funkcjonalność zawsze w modzie

Projekt kuchni stworzony przez markę ernestrust przyciąga swoją niecodzienną postępowością i spójnością. W tym wnętrzu każdy element ma swoje starannie wybrane miejsce. Nadzwyczajność projektu nie umniejsza jednak funkcjonalności całego pomieszczenia. We wcześniej wspomnianych miedzianych pilastrach, które okalają kompleks kuchenny, zostały sprytnie ukryte systemy cargo, które sprawdzą się jako dodatkowe miejsce do przechowywania żywności. Sama zabudowa również jest wysoce praktycznym meblem, który maksymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń.

Warto także przyjrzeć się bliżej sposobowi, w jaki została zagospodarowana odwieczna zmora kuchni w kształcie litery L – owiana złą sławą szafka rogowa. Także tutaj projektanci ernestrust postawili na wygodę użytkowania, wykorzystując szuflady narożne, które pozwalają na optymalne wykorzystanie kłopotliwej przestrzeni.

Kuchnia na miedziany połysk, którą stworzyła marka ernestrust, to kwintesencja wyszukanej aranżacji, która już dumnie zdobi czyjeś mieszkanie. Bardzo liczymy na to, że płomienne koncepcje na stałe zagoszczą w kuchennych progach.

Więcej na www.rust.pl

____________

ERNESTRUST (wcześniej znany jako Meble RUST) to polska marka, założona przez Ernesta Rusta w 1968 roku. W jej ofercie możemy znaleźć projekty mebli kuchennych oraz do garderoby. Projektanci marki tworzą rozwiązania jakościowe – najlepsze materiały, unikatowe wzornictwo oraz funkcjonalność. Ernestrust posiada silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecny na wielu rynkach światowych. Sukcesem marki jest doskonałe zrozumienie potrzeb Klientów oraz stałe obserwowanie, analizowanie oraz kreowanie światowych trendów wnętrzarskich.