Kuchnia sióstr ADIHD

Ilona i Milena Krawczyńskie, czyli Siostry ADHD to prezenterki 4FUN.TV, a także znane blogerki i instagramerki. Piszą o tym, co jest im bliskie – o zdrowym stylu życia, modzie, rodzicielstwie i podróżach. Jakiś czas temu Milena przeprowadziła się do nowego mieszkania i opowiedziała na swoim blogu, jak się w nim urządziła. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

W mieszkaniu Mileny przestrzeń dzienna każdego dnia tętni życiem. To tu domownicy spędzają najwięcej czasu. Ponieważ otwarta kuchnia łączy się z salonem, jej wystrój nawiązuje do części wypoczynkowej. Dominuje minimalizm – oszczędny w detalach, wzbogacony industrialnymi akcentami.  Milenie zależało na solidnych meblach, które „wytrzymają z jej rodzinką lata i nadal będą dobrze wyglądać”. Dlatego zdecydowała się na zabudowę na wymiar. Aby dodać wnętrzu przytulności, fronty dolnych szafek oraz wysokiej zabudowy wykończono fornirem wiernie odwzorowującym wzór i kolor orzecha amerykańskiego.

AGD na wyciągnięcie ręki

Wiele uwagi blogerka poświęciła wyposażeniu kuchennych szafek.

– Przestrzeń w szafach została zorganizowana w taki sposób, aby usprawnić codzienne prace w kuchni. Rozwiązania marki Peka, które wybraliśmy okazały się strzałem w dziesiątkę – opowiada Milena Krawczyńska.

Zamiast tradycyjnych półek w głębokich szafkach zastosowano wysuwane półki EXTENDO. Milena przechowuje na nich drobny sprzęt AGD: miksery, blendery, wyciskarkę do soków, opiekacz, a także młynki i zaparzacze do kawy. W razie potrzeby zawsze są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Na górnym poziomie znalazło się też miejsce na domową apteczkę. Blogerka przyznaje, że z takich wysuwanych półek korzysta jej się znacznie wygodniej. Półki Extendo są przy tym bardzo solidne, można na nich postawić nawet ekspres do kawy. System marki Peka może być stosowany także przy modernizacji starszych kuchennych szafek. Na swoim Instagramie Milena poleca obserwatorkom wymianę tradycyjnych półek na wysuwane. To bardzo proste: wystarczy wyjąć stare półki i zamontować w ich miejscu system Extendo.

Piękna organizacja w szufladach

Blogerka ceni również dobrą organizację i porządek w szufladach. A tych w jej kuchni nie brakuje. Pod blatem wyspy, gdzie zainstalowana została płyta grzewcza, przewidziano szerokie szuflady na sztućce, przyprawy i akcesoria niezbędne podczas gotowania. Milena długo szukała rozwiązania, które pozwoli jej te drobiazgi trwale uporządkować, a przy tym będzie idealnie dopasowane estetycznie do jej kuchni. Ostatecznie zdecydowała się na eleganckie i bardzo funkcjonalne organizery marki Peka.

W szufladach znalazły się drewniane wkłady na sztućce oraz blok do przechowywania noży. Dębowe drewno pięknie komponuje się z orzechowym fornirem na frontach. Milenie bardzo podoba się także to, że  każdy drewniany element pracuje – można je dowolnie ze sobą zestawiać i układać w szufladach tak jak nam pasuje. Blogerka chwali wygodny w użytkowaniu, drewniany wkład na folię aluminiową i spożywczą, który pozwala łatwo i wygodnie je ciąć. Jedną z szuflad Milena wyposażyła w drewniane skrzynki, w których przechowuje przyprawy. Jak sama przyznaje, kiedyś wstydziła się tej szuflady, ponieważ nie mogła poradzić sobie z panującym tam ciągle bałaganem. Teraz z dumą ją otwiera.

– Akcesoria PEKA są w naszej kuchni bardzo przydatne. Mają dwie zalety: po pierwsze są bardzo funkcjonalne i ułatwiają organizację wnętrza szafek. A po drugie są po prostu przepiękne. W naszej nowej kuchni wreszcie jest czysto i przejrzyście, po prostu ładnie – podsumowuje Milena Krawczyńska.

Więcej informacji: https://siostryadihd.pl/2020/01/nasza-kuchnia-zdjecia-plus-opis-wnetrza/

Więcej informacji o rozwiązaniach marki Peka na stronie: https://peka.pl/blog

Fot. www.siostryadihd.pl