Make your space responsible: Nowy Raport zrównoważonego rozwoju Nowego Stylu za lata 2018-2019

Raport zrównoważonego rozwoju to narzędzie, dzięki któremu firmy transparentnie komunikują klientom swoje oddziaływanie na społeczności, gospodarkę i środowisko. To także dobry sposób na podsumowanie działań z zakresu odpowiedzialnego bizensu i przypomnienie interesariuszom o misji organizacji.

Nowy Styl to firma wierząca w ideę odpowiedzialnego biznesu. W obrębie najważniejszych obszarów wyznacza sobie cele, z których co dwa lata szczegółowo rozlicza się na łamach raportów zrównoważonego rozwoju. W najnowszej publikacji znajdują się rozliczenia z obietnic złożonych
w latach 2016-2017 i dane na temat wdrożonych innowacji, jak również zobowiązania na lata 2020-2021.

Raport ten powstawał w 2020 roku, w cieniu pandemii, którą można potraktować jako kolejne ostrzeżenie, wysłane przez naturę do człowieka. Członkowie Zarządu Nowego Stylu osobiście zabrali głos w tej sprawie:

Uważamy, że naszą odpowiedzią na ów alert powinna być intensyfikacja polityki zrównoważonego rozwoju, która jest dokładnie o tym: ograniczeniu i przeciwdziałaniu zgubnym praktykom oraz wdrażaniu inicjatyw, chroniących naszą planetę oraz jej mieszkańców. Dlatego choć wspomniane dwa lata były dla nas okresem niespotykanie dotąd intensywnej pracy, dzięki której Nowy Styl umocnił swoją rynkowa pozycję lidera w branży kompleksowej aranżacji biur oraz miejsc użyteczności publicznej, staraliśmy się ze wszystkich sił, aby ani na moment nie tracić z oczu idei odpowiedzialnego biznesu – komentuje Adam Krzanowski, Prezes Nowego Stylu.

Liczący ponad 130 stron i opracowany przez kilkadziesiąt osób raport jest kompleksowym źródłem wiedzy o organizacji. W raporcie poruszane są zagadnienia z zakresu rozwoju i strategii Nowego Stylu, ale także produktów, klimatu, łańcucha dostaw, zespołu i wsparcia lokalnej społeczności. Szczegółowym analizom poddane zostaje m.in. zużycie surowców i materiałów, zarządzanie odpadami, a także względy bezpieczeństwa w miejscu pracy, wkład w edukację i kulturę.

Zobacz raport:

https://pl.nowystyl.com/pl/o-nas/aktualnosci/229/make-your-space-responsible-nowy-raport-zrownowazonego-rozwoju-za-lata-2018-2019/

O FIRMIE

Nowy Styl (www.nowystyl.pl) to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Dostarcza usługę wyposażania wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Firma ma przedstawicielstwa w 16 krajach. Rozwiązania i wiedzę o organizacji biur prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie i 33 showroomach m.in. w Londynie, Paryżu, Warszawie, Monachium, Pradze i Dubaju.