Modern classic w stylowym apartamencie

Styl art deco nieustannie inspiruje architektów wnętrz swoim niepowtarzalnym charakterem i pięknem form. Nie tylko w swojej pierwotnej formie, ale również w nieoczywistych nawiązaniach. Właśnie taka nowoczesna interpretacja stylu stała się głównym motywem w 38-metrowym mieszkaniu dla miłośniczki klasyki. Projekt powierzyła pracowni Decoroom. 

W tym mieszkaniu króluje harmonia, a ton nadają starannie wyselekcjonowane dodatki. Całość jest utrzymana w stonowanej kolorystyce zaczerpniętej z natury, a w szczególności z bogatej palety ozdobnych traw. Dominują tu taupe, ciepłe beże, szarości i biele przełamane złotymi akcentami. To miejsce pełne przytulności i emanujące spokojem, który pozwala z łatwością zrelaksować się po intensywnym dniu. 

Pochwała harmonii 

Strefa dzienna jest otwarta, co optycznie powiększa przestrzeń. Klasyka przenika się tu z nowoczesnością. Serce salonu stanowi wygodna kanapa w kolorze taupe. Pod ścianą naprzeciwko okna umieszczona szafę wraz z przeszklonym, podświetlanym barkiem. Podłogę pokrywa parkiet (Barlinek) ułożony w klasyczną jodełkę. Sufit zdobi subtelna sztukateria. W kuchni za to postawiono na prostą zabudowę wzbogaconą o metalowe nogi w kolorze złota, które wprost urzekają dyskretną elegancją. Umowna granicę między strefami stanowi blat roboczy oraz podłoga (matowy gres Keraben Living Gris). Mocnym akcentem przykuwającym wzrok jest geometryczna dekoracyjna lampa umieszczona nad stołem.  

Przyjemny azyl 

Sypialnia jest prawdziwą oazą spokoju. Króluje tu biel oraz piaskowy beż. Podłogę pokrywa drewniana jodełka z dębowej deski. Na ścianie za łóżkiem powstała funkcjonalna zabudowa pełniąca rolę garderoby. Za wezgłowiem pozostawiono jednak miejsce na dekoracyjny akcent w postaci tapety Vesstige z marmurkowym wzorem. Całość uzupełniono dodatkami: taboretem vintage, donicą inspirowaną antycznymi popiersiami oraz budzikiem w stylu retro. Przytulności dodają miękkie tkaniny.  

 

Szczypta luksusu 

W łazience głównym elementem dekoracyjnym jest oświetlenie nad umywalką. Lampa w kształcie okręgu odbija się w lustrze, co dodatkowo wzmacnia efekt. Kolejnym ozdobnym elementem jest kabina prysznicowa z mocno zarysowaną, czarną kratownicą. Aby nieco przełamać jej surowy charakter, na ścianach zastosowano miejscowo płytki ścienne Opoczno o fakturze drewna. Całość jest nonszalancka i pełna charakteru. 

 

Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Karolina SzachułowiczDecoroom  

Projekt kuchni i zabudowy meblowej: Architekt wnętrz Katarzyna Fotek, Decoroom 

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz 

Projekt i realizacja: Pracowania Architektury Wnętrz Decoroom 

 

Więcej na: https://www.decoroom.eu/ 

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/  

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/