NEXT STEP – OKK! design wraca po przerwie! Relacja z 18. edycji

Za nami 18. edycja OKK! design – cyklu spotkań zrzeszających architektów, projektantów, wielbicieli designu, dziennikarzy i najlepsze marki wnętrzarskie. Tym razem goście zgromadzeni w industrialnej przestrzeni MYSIA 3 wzięli udział w premierze najnowszej kolekcji podłóg BARLINEK NEXT STEP, wysłuchali inspirujących wystąpień znakomitych gości specjalnych: Szymona Hanczara, Przemo Łukasika, Tomka i Gosi Rygalik, a także poznali trendy z tegorocznych targów w Mediolanie. 

20. września, po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w przestrzeni konferencyjnej MYSIA 3 odbyło się kolejna, 18 już edycja OKK! design. Gości powitały Olga Kisiel-Konopka, pomysłodawczyni spotkań, właścicielka agencji OKK! PR oraz Dorota Karbowska-Zawadzka – Dyrektor Marketingu Barlinek. 

Nowość od Barlinka

Współorganizatorem spotkania był producent wysokiej jakości podłóg – firma Barlinek, która zaprezentowała gościom swoją najnowszą kolekcję NEXT STEP. W jej skład wchodzą wodoodporne podłogi hybrydowe, o których opowiedział Robert Kupczewski, Senior Product Manager oraz podłogi winylowe, które zaprezentował Przemysław Sołtysiak, Dyrektor Produktu. Widzowie poznali rewolucyjne cechy nowych produktów oraz sposobu montażu. Mieli ku temu okazję zarówno bezpośrednio po wystąpieniach, kiedy eksperci na gorąco odpowiadali na pytania publiczności, jak i podczas rozmów z przedstawicielami przy ekspozytorach z próbkami podłóg marki Barlinek.

Inspirująco o projektowaniu

Jak zwykle podczas spotkań OKK! design na scenie wystąpili znakomici goście specjalni. Pierwszy z nich, dr Szymon Hanczar, architekt wnętrz i projektant przedmiotu, właściciel biura hanczarstudio, wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, przewrotnie zatytułował swoją prezentację „O tym jeszcze nie mówiłem…”. Opowiedział o projektach stoisk targowych (m.in. dla marki Barlinek) i przestrzeni biurowych, a także podzielił się z widzami pasją do majsterkowania, przybliżając ciekawe rozwiązania, które zastosował w swoich projektach mebli.

Następnie wystąpił Przemo Łukasik, założyciel autorskiej pracowni architektonicznej Medusa Group, który opowiadał o tym, że jest zwolennikiem projektowania dla konkretnych użytkowników, za którymi przychodzi kontekst danej realizacji. Jako jeden z przykładów, architekt zaprezentował BOLKO LOFT, który zaprojektował dla siebie i swojej rodziny w zaadaptowanym, poprzemysłowym budynku o nietypowej bryle, położonym na terenie kopalni Zakładów Górniczo-Hutniczych „Orzeł Biały” w Bytomiu. 

Kolejnymi gośćmi specjalnymi 18. edycji OKK! design byli Tomek Rygalik, projektant, wykładowca, doktor sztuki, założyciel Studio Rygalik oraz Gosia Rygalik, projektantka działająca również w obszarze edukacji i kultury, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz najnowszej inicjatywie Design Nature – platformie dla kreatywnych twórców, organizacji i firm, dla których ważne są wartości takie jak holistyczne, zrównoważone projektowania, szacunek dla środowiska i natury i celebrowanie dobrego, świadomego życia. W te działania wpisuje się również marka Barlinka, która wspiera Studio Rygalik w tworzeniu kreatywnego campusu w otoczeniu natury, jakim są Sobole. 

O Mediolanie słów kilka

Na scenie OKK! design wystąpiła także Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze, która zabrała widzów w podróż do Mediolanu i podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat tegorocznej edycji targów Salone del Mobile – nietypowej z powodu pandemii. Opowiedziała o ciekawych stoiskach i wystawach oraz przybliżyła gościom OKK! design zaobserwowane u topowych marek trendy. Zadała też ważne pytania o zasadność działań i przesłanie producentów wyposażenia w kontekście ekologii i troski o środowisko naturalne, a także nowej, postcovidowej rzeczywistości. 

W dobrej atmosferze

Tradycyjnie, na zakończenie pełnego ciekawych i inspirujących wykładów spotkania, odbył się konkurs dla uczestników – nagrodami były upominki od organizatorów i partnerów spotkania. 

Za stylizację przestrzeni MYSIA 3 odpowiadała stylistka Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska, która przy pomocy mebli i roślin od partnerów wydarzenia – marki BoConcept i firmy Serwis Kwiatowy – wykreowała przyjemną atmosferę, sprzyjającą rozmowom kuluarowym. O podniebienia gości zadbały La Cateria oraz cukiernia Sucre. Pragnienie uczestników OKK! design ugasiły napoje On Lemon oraz kawa serwowana przez baristów palarni KawePale. Spotkanie uwieczniła fotograf Lidia Skuza. www.barlinek.com

Organizatorzy: OKK! PR i Barlinek

Partnerzy: BoConcept, Sucre, Serwis Kwiatowy, On Lemon

Główny patron medialny: Elle Decoration 

Patroni medialni: Czas na Wnętrze, Dobre Wnętrze, M jak Mieszkanie, Urządzamy.pl, Architektura i Biznes, Weranda, Design Alive, WhiteMAD, MAGAZIF, Foorni.pl, Designteka.pl.  

Więcej o firmie: 

Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie o potencjale produkcji ponad 12 mln m2 rocznie. Najważniejszym oferowanym produktem jest Deska Barlinecka – warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Sprzedaż podłóg prowadzona jest do 75 krajów na 6 kontynentach. Znajdują one zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w obiektach użyteczności publicznej – biurach, hotelach, galeriach handlowych i sklepach, kinach, teatrach, muzeach itd. Portfolio marki uzupełniają podłogi specjalistyczne Barkiet Sport, stosowane m.in. w halach i salach sportowych, klubach fitness, salach tanecznych i boiskach do squash’a. Marka oferuje również pełną gamę akcesoriów do montażu i pielęgnacji podłóg oraz znane z wysokiej jakości biopaliwa drzewne: pelet drzewny i brykiet kominkowy.