Niebanalne dekorowanie świątecznych wnętrz

Dekorując dom na święta warto rozważyć nieszablonowe rozwiązania, które pomogą poczuć wyjątkowy klimat. Dzięki ciekawym pomysłom, przy niewielkim wysiłku można stworzyć bożonarodzeniowy wystrój, który będzie urzekał oryginalnością i przełamywał stereotypowe myślenie o świątecznych dekoracjach.

   Salon utrzymany w naturalnej stylistyce, gdzie jasne ściany pomalowane ekologiczną farbą Tikkurila Optiva Nature w odcieniu F485 Damask harmonijnie łączą się z dekoracjami z drewna i traw, a główny akcent kolorystyczny stanowi pluszowy fotel w słonecznym żółtym odcieniu, w okresie świątecznym nie musi tracić swego ekologicznego ducha. Choinki w donicach osłonięte plecionymi ze słomy koszykami będą prezentować się wyjątkowo piękne nawet bez dodatkowych ozdób. Stworzą przy tym spójną kompozycję z naturalną girlandą położoną na kominku i niezwykle klimatyczną ekologiczną dekoracją w formie sosnowych szyszek ułożonych w metalowej misie. Ustawione obok drewniane i metalowe choinki oraz świeczniki dopełnią przemyślanego charakteru świątecznej stylizacji.

Nierzadko mniej znaczy więcej. Postawienie na naturalność i oszczędność wystroju pozwoli na uzyskanie subtelnej dekoracji stołu, zwłaszcza gdy koloryt wnętrza buduje emanujący ciepłem i poczuciem wspólnoty przygaszony róż V413 Rosy Moment – Kolor Roku Tikkurila 2023. Ozdobiony świerkiem drewniany świecznik, kilka szyszek ułożonych w miseczce oraz gałązka ostrokrzewu w wazonie wystarczą, by wprowadzić radosny, świąteczny nastrój.

gift boxes decorated with ribbons with a Christmas tree for the new year

Prezenty niekoniecznie muszą się znaleźć tylko pod choinką, mogą też funkcjonować jako świąteczna ozdoba ścienna, finezyjnie zawieszone na suchej gałęzi. Oszczędnie zdobione – owinięte ekologicznym papierem i przywiązane kolorowymi wstążeczkami – będą tworzyć wyjątkową dekorację. Na tle ściany w ciemnozielonym odcieniu M442 Fjord z palety Tikkurila Feel the Color w całym okresie okołoświątecznym będą przypominać o niezwykle miłej tradycji wzajemnych upominków.

Więcej pomysłów na oryginalne wnętrza można znaleźć na stronie https://tikkurila.pl/inspiracje  

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.