Nowe opakowania poduszek pozwolą zaoszczędzić miliony plastikowych uchwytów

W marcu 2023 wejdą do sprzedaży ergonomiczne poduszki z asortymentu WELLPUR JYSK w nowej odsłonie. Pojawi się nowe, udoskonalone opakowanie, a także zmiany w elementach wykończenia produktu. Te zmiany pozwolą zaoszczędzić miliony plastikowych uchwytów i metalowych zamków każdego roku.

Usuwajac plastikowe uchwyty z opakowania i zamiast tego umieszczając uchwyt w kartonowym pudełku, JYSK zaoszczędzi co roku 3 miliony platikowych uchwytów. A wymieniając zamki błyskawiczne na tekstylne, JYSK zaoszczędzi co roku 1 milion metalowych zamków błyskawicznych.

„Jestem dumny, że razem z naszymi dostawcami udało nam się zmniejszyć zużycie zarówno plastiku, jak i metalu w naszych poduszkach WELLPUR. Wciąż mamy duży potencjał, aby zrobić jeszcze więcej, a to jest jeden z kroków we właściwym kierunku ograniczenia użycia zbędnych materiałów. Dobrą rzeczą w tych ulepszeniach jest to, że są one długofalowe” — mówi Berit Stokholm Christiansen, kierownik ds. kategorii kołder i poduszek w JYSK.

 

 

Usunięcie zamków błyskawicznych na poduszkach będzie praktycznym rozwiązaniem tekstylnym: dwie warstwy tkaniny będą zachodziły na siebie i zapewnią miękkie zamknięcie. Aby usunąć plastikowe uchwyty na opakowaniu handlowym, wycięto w kartonie uchwyty.

„Kiedy tylko jest możliwość usunięcia z naszych opakowań niepotrzebnego plastiku i innych zbędnych materiałów, musimy to zrobić. Zawsze dbamy o to, aby opakowanie nie było mniej praktyczne, a optymalnie chroniło produkty. Nowy, wycięty kartonowy uchwyt to dobry przykład ulepszenia, które ma same zalety” — mówi Lars Høgh Jensen, specjalista ds. rozwoju opakowań w JYSK.

Ulepszone pakowanie i produkcja poduszek WELLPUR jest częścią ciągłego procesu dążenia JYSK do zmniejszenia zużycia plastiku. Wcześniej JYSK usuwał wszystkie plastikowe opakowania z pościeli, co pozwoliło zaoszczędzić 27 milionów plastikowych toreb rocznie.