Tapeta mural – prosty i pewny sposób na wnętrze z efektem wow!

Mural to nie tylko malowidło ścienne, ale także rodzaj tapety – innej niż wszystkie. Nie tyle dekoruje, co kreuje przestrzeń. Nadaje pomieszczeniu charakter i styl. Na życzenie optycznie je powiększy czy rozświetli, a nawet przeniesie użytkownika w odległe miejsca lub epoki. Dlatego murale coraz częściej pojawiają się nie tylko w mieszkaniach, ale także w obiektach użyteczności publicznej.

 

Klasyczne tapety na wąskich pasach odpowiedniego podłoża mają nadrukowany, ewentualnie wytłoczony deseń. Wszyscy znamy doskonale zarówno ich potencjały, jak i ograniczenia. Murale to natomiast wielkoformatowe grafiki ścienne, oparte na fotografiach lub pracach artystów czy projektantów. Umieszczone na ścianie, zapewniają we wnętrzu autentyczny efekt wow.

Dlaczego? Rzecz w tym, że produkty te mają kilka wyjątkowych zalet, bardzo cennych z perspektywy architekta czy dekoratora. Mają duże rozmiary, dzięki czemu możliwy jest montaż bez łączeń lub z bardzo rzadkimi łączeniami. Całość prezentuje się więc szczególnie estetycznie, a wybrany obraz oddziałuje z wielką mocą. A ponieważ ich wzory można wybierać z bardzo obszernych katalogów, swoboda kreowania przestrzeni jest wprost nieograniczona.

Kolorowa magia, czyli co może mural

Warto wiedzieć, że murale różnią się od siebie nie tylko wzorem, lecz także podłożem. Do wyboru są tu rozmaite faktury, wykończenia powierzchni, a także parametry użytkowe. Bogata gama materiałów pozwala tworzyć grafiki odporne m.in. na ścieranie (idealne na ściany klatki schodowej czy korytarza), wysokie temperatury (do kuchni) oraz wilgoć i wodę (do łazienki, nawet w strefie prysznica).

We wszystkich tych i wielu innych miejscach – na czele z salonem, holem, sypialnią czy pokojem dziecięcym – murale prezentują prawdziwą wnętrzarską magię. W zależności od wzoru i kolorystyki rozświetlą pomieszczenie, dodadzą mu barwy albo wytonują. Mogą posłużyć za tło dla aranżacji (np. za telewizorem czy zagłówkiem łóżka), nadać jej styl (np. w łazience) albo wręcz odegrać główną rolę (w jadalni czy w holu). Odpowiednio skomponowane z innymi składnikami wnętrza, mogą nawet optycznie powiększyć przestrzeń lub odwrotnie – delikatnie ją domknąć, stworzyć kameralną atmosferę.

Najpiękniejsze modele w jednym miejscu

Wybór odpowiedniego muralu nigdy nie jest sprawą prostą. Staje się łatwiejszy, gdy można w wygodny sposób porównać propozycje wszystkich najlepszych producentów z całego świata. Właśnie dlatego w sklepie Otownętrze.pl zebraliśmy setki propozycji najbardziej cenionych firm, takich jak WonderWall Studio (na zdjęciach w tekście), Khroma, NEWWALLS, Phototapety.eu, Wall Art, Wallcolors czy Metalic Art.

     

Zapoznać się z ofertą pomogą intuicyjne filtry. Przy ich pomocy łatwo jest selekcjonować produkty m.in. według poszczególnych wzorów. W menu po lewej stronie można wybrać np. kropki. To nowość w naszej ofercie, a zarazem jeden z najgorętszych trendów. Może więc znajdą miejsce także w Twoim domu, biurze, gabinecie?

Dokonać wyboru pomoże także prosty, intuicyjny kalkulator cenowy. Dzięki niemu każdy użytkownik w prosty sposób porówna koszt wykonania różnych wersji interesującej go grafiki ściennej.

Mural na Twoją miarę

Murale dostępne są niezliczonych wariantach, dzięki czemu łatwo dobrać je również do rozmaitych układów przestrzennych. Jedne wzory fantastycznie wypełnią ściany długiego korytarza albo rozległego holu, inne świetnie zaprezentują się na wysokiej ścianie klatki schodowej lub dwukondygnacyjnego salonu. A co z przestrzeniami nietypowymi – jak choćby sypialnia, pokój dziecięcy czy łazienka ze skosem?

Zespół Otownętrze.pl jest w stanie spersonalizować wiele modeli pod względem skali, kolorystyki czy szczegółów wzoru. O możliwości w tym zakresie (różne u poszczególnych producentów) oraz szczegółową wycenę najlepiej zwrócić się mailowo. Serdecznie zapraszamy!

* * *

Otownetrze.pl oferuje aż 45 000 produktów 112 cenionych, sprawdzonych producentów. Wśród produktów wykończeniowych znalazły się niezliczone wzory podłóg, tapety i murale, sztukaterie, lamele, panele tapicerowane, płytki ścienne i podłogowe oraz spieki. W sklepie czeka także szeroki wybór rozwiązań oświetleniowych, mebli, dywanów oraz dodatków. Unikatową ofertę Otownętrze.pl wyróżnia system rabatowy – im więcej kupisz, tym więcej zaoszczędzisz. Szczegóły na https://otownetrze.pl/