Nowość! Bezdotykowa bateria SCHELL GRANDIS E – atut inteligentnej kuchni

Rosnąca świadomość ekologiczna i względy ekonomiczne sprawiają, że baterie elektroniczne znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym czy przemysłowym. Ich główną zaletą jest oszczędność wody sięgająca nawet 65% w porównaniu z modelami jednouchwytowymi. Armatura kuchenna SCHELL GRANDIS E daje jeszcze więcej korzyści, w postaci większej higieny, komfortu obsługi i inteligentnych programów.

Właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań coraz częściej doceniają zalety armatury elektronicznej

Bateria zlewozmywakowa SCHELL GRANDIS E

Fot. SCHELL

Dwa tryby aktywacji – podwójny komfort

W nowoczesnych kuchniach króluje ergonomia. Wyposażenie musi tworzyć „pas transmisyjny”, który pozwoli na sprawne przygotowywanie posiłków. W sercu tego układu zwykle znajduje się zlew, który jest używany nie tylko do mycia produktów spożywczych czy naczyń, ale też czyszczenia rąk i kuchni. Wszystkie te codzienne czynności wymagają zużycia sporych ilości wody. Rozwiązaniem, które pozwoli usprawnić kuchenne prace, a jednocześnie wprowadzić oszczędności przy zachowaniu wzorowej higieny, jest dwufunkcyjna bateria SCHELL GRANDIS E. Aby umyć ręce czy przepłukać owoce, wystarczy zbliżyć je do sensora podczerwieni, a bateria automatycznie otworzy dopływ wody. Fabrycznie czas wypływu wynosi 15 sekund, jednak parametr ten można regulować w szerokim zakresie nawet od 1 do aż 600 sekund. Dopływ wody można ponadto w każdej chwili zamknąć, ponownie zbliżając dłoń do czujnika. Elektroniczny tryb uruchamiania pozwala zachować nieskazitelną czystość, gdyż znika konieczność dotykania korpusu np. brudnymi rękami. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać armaturę w czystości i zapobiec rozwojowi potencjalnie groźnych drobnoustrojów na jej powierzchni. Ręczny tryb uruchamiania za pomocą uchwytu może być natomiast przydatny podczas czynności wymagających ciągłego wypływu wody, jak np. napełnianie wiadra czy mycie dużej ilości naczyń w zlewie. Wysoka, obrotowa wylewka gwarantuje wygodne korzystanie z armatury.

Bateria SCHELL GRANDIS E posiada minimalistyczny, smukły design

Fot. SCHELL

Bateria SCHELL GRANDIS E została zaprojektowana z wzięciem pod uwagę oszczędności, maksymalnej higieny wody pitnej i bezpieczeństwa użytkowania. Trwały ceramiczny wkład został wyposażony w ogranicznik wody gorącej, który zapewnia pewną ochronę przed poparzeniem w razie braku zimnej wody. Zintegrowane antyskażeniowe zawory zwrotne zapobiegają wtórnemu skażeniu wody, a filtr wstępny o dokładności 250 µm chroni wkład baterii przed zanieczyszczeniami z instalacji. Rozwiązanie z inteligentną elektroniką posiada ponadto program płukania antystagnacyjnego, który uruchamia wypływ wody po upływie określonego czasu od ostatniego użycia, zapobiegając tym samym rozwojowi potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów w instalacji. Parametry pracy baterii, takie jak czas wypływu wody w trybie elektronicznym czy częstotliwość przepłukiwań można ustawić ręcznie lub za pośrednictwem systemu SWS, który pozwala na sterowanie wszystkimi elementami elektronicznej armatury np. za pomocą smartfonu. Rozwiązanie jest dostępne w wersji z zasilaniem sieciowym lub na baterie alkaliczne 6 A. Drugie z tych rozwiązań doskonale sprawdzi się w budynkach modernizowanych, gdyż nie wymaga przebudowy instalacji elektrycznej.

Cena katalogowa netto: 1800 zł

Więcej informacji na stronie www.schell.eu

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.