Poznaj nowe wzory Pearl od TechniStone® inspirowane lawą wulkaniczną

Kiedy przyroda na nowo tworzy najpiękniejszą scenerię, pokazuje aktywne oraz ciche oblicze. Tak jak wulkan, który budzi się do życia i w swoim zapierającym dech w piersiach spektaklu dobitnie skupia na sobie całą uwagę. To on kształtuje oblicze krajobrazu, który staje się świadectwem potęgi natury. Jego siła zostaje ukryta w wąskich żyłach, rozgałęzionych deltach i polach zastygłej lawy, które są wspólnym motywem nowych wzorów z serii Pearl od TechniStone®.

INSPIRACJA LAWĄ W NOWOCZESNYM WNĘTRZU

Odcienie Pearl to wyjątkowa inspiracja lawą i ścieżką, którą podąża od samego szczytu wulkanu po pola, na których zastyga w kamień. Pearl Lava, Pearl Delta i Pearl Rocca prezentują trzy różne rodzaje użyleń na ciemnej powierzchni.  Kolory dostępne są wyłącznie w wersji polerowanej
i stanowią uzupełnienie kolekcji Serenity. Konglomerat kwarcytowy, którego kolorystyczną bazą jest czerń i biel bez wątpienia najlepiej odnajdzie się w stylu nowoczesnym, gdzie główną rolę gra ponadczasowy efekt i eleganckie, minimalistyczne wykończenie.

 

Pearl Lava

 

Pearl Delta

 

Pearl Rocca

HISTORIA WYBUCHU

Pearl Lava to wzór nawiązujący do samego początku erupcji wulkanu. Lawa wypływająca ze źródła płynie po stromych zboczach i formuje zupełnie nowy krajobraz. Wąskie żyłki lawy, niczym fale rozciągają się na ciemnym, pokrytym popiołem tle. Pearl Lava znakomicie dopełni przestronne, nowoczesne wnętrza. Gdy wzór połączymy z elementami utrzymanymi w podobnej, ciemnej kolorystyce, stworzy wyszukaną i stonowaną aranżację. Jeśli zależeć będzie nam na wnętrzu nowoczesnym i ciepłym zarazem, idealnym pomysłem będzie dodanie jasnego drewna – sosny czy buku. Ze względu na lekkość dekoru, kolor możemy łączyć z nowoczesnymi ażurowymi lub lamelowymi przepierzeniami. Pearl Lava to najlepsze dopełnienie nowoczesnego wnętrza, sprawdzi się zarówno jako blat kuchenny, wykończenie wyspy i kominka czy ozdobny akcent na ścianie.

Pearl Lava, TechniStone®

Pearl Delta to chwila, gdy droga lawy staje się trudna i pełna przeszkód. Lawa rozlewa się i tworzy rozgałęzienia szukając nowego ujścia. Powstają delty, które z lotu ptaka przypominają rozwidlone linie na kamiennym płótnie. Pearl Delta odnajdzie się w otoczeniu elementów takich jak metalowe meble i dodatki, czy wracające do łask luksfery. Ważnym aspektem przestrzeni, w której wyeksponujemy wzór będzie gra światłem – oświetlenie utrzymane w nowoczesnym stylu, pozwoli podkreślić niepowtarzalny styl kamienia TechniStone®. Pearl Delta, tak jak pozostałe wzory możemy wykorzystać jako wykończenie na przykład blatu, a najbardziej spektakularny efekt da ułożenie kamienia na dużej powierzchni, najlepiej w formie okładziny ściennej.

Pearl Delta, TechniStone®

Pearl Rocca to koniec drogi. Miejsce, gdzie lawa nie może już płynąć naprzód i powstają majestatyczne, zastygłe pola. Niezliczone linie tworzą zaskakujący wzór pokryty gęstymi sieciami żyłek. Pearl Rocca to najbardziej bogaty wzór w całej serii Pearl. Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze było nowoczesne, ale pełne harmonii, połączymy go z elementami utrzymanymi w jednolitych odcieniach szarości lub delikatnego, wypłowiałego brązu. Bardziej odważy efekt zyskamy, jeśli zdecydujemy się na kombinację ze srebrnymi lub stalowymi dodatkami czy egzotycznym drewnem – te akcenty zdecydowanie podkreślą gęste użylenie i sprawią, że wnętrze stanie się bardziej wyraziste. Niezależnie od projektu, wszystkie aranżacje z kolorami serii Pearl doskonale dopełniają różnego rodzaju nowoczesne przeszklenia. Piękno Pearl Rocca najlepiej wydobędzie i podkreśli prosta tafla szkła pozbawiona obramowań.

Pearl Rocca, TechniStone®

INFORMACJA O TECHNISTONE

TechniStone® to wytwórca udoskonalonego technologicznie kamienia, który cechuje się wysoką spoistością, twardością i nieporowatością. Produkty TechniStone® powstają z wysokiej jakości surowców naturalnych takich jak kwarc lub granit, granulat wyselekcjonowanych zwierciadeł i luster oraz niewielka ilości pigmentów z dodatkiem żywicy. Podwyższone właściwości kamienia sprawiają, że materiały TechniStone® są o wiele bardziej wytrzymałe niż naturalny surowiec. Kamień TechniStone® jest też bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni. Ogromna gama kolorów pozwala na szeroki zakres zastosowań materiału, zarówno w domu jak i powierzchniach użyteczności publicznej.  https://www.technistone.com/pl