Producent mebli Adams Group z Ligoty wspiera szkołę branżową kwotą kilkudziesięciu tys. zł.

Adams Group, jeden z liderów produkcji mebli tapicerowanych w regionie ostrzeszowsko-kępińskim w Wielkopolsce aktywnie wspiera edukację młodzieży. Rozpoczął właśnie współpracę z Zespołem Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie. W ramach partnerstwa, firma przekaże na rzecz placówki maszyny oraz narzędzia o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Celem jest wspieranie zdobywania wykształcenia i kwalifikacji zawodowych w szkole branżowej w latach 2023 – 2026.

Jako firma staramy się wspierać inicjatywy, które mają na celu rozwój i edukację młodzieży w naszym regionie. W tym zakresie Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich jest dla nas idealnym partnerem – mówi Mariusz Adamski, prezes Adams Group. – Szkoła branżowa już od wielu lat tworzy przestrzeń do rozwoju młodzieży w bardzo konkretnych, technicznych kierunkach. Z doświadczenia wiem, że jej uczniowie z powodzeniem wchodzą na rynek pracy i bardzo dobrze się na nim odnajdują – dodaje Adamski, który sam jest absolwentem ZS1.

– Współpraca z Adams Group jest dla nas bardzo cenna. W ramach wsparcia, firma sfinansuje zakup wielu potrzebnych nam narzędzi i maszyn, w tym m.in. pił, frezów, wiertarek czy maszyn krawieckich. Są to narzędzia na których na co dzień pracują nasi uczniowie, dlatego są nam bardzo potrzebne – mówi Dariusz Grzesik, dyrektor ZS1.

Adams Group jest polskim producentem mebli tapicerowanych z siedzibą w Ligocie (województwo wielkopolskie). Firma istnieje na rynku od 2011 i od tego czasu stała się jedną z czołowych firm meblarskich w regionie. Aktualnie firma produkuje 150 tys. sztuk mebli tapicerowanych rocznie. Są to kanapy, sofy, narożniki, fotele czy łóżka. Produkty firmy można kupić nie tylko w Polsce, ale też m.in. w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Austrii, Danii czy Holandii. W 2021 roku firma rozpoczęła największą w historii inwestycję, w ramach której powstaje kompleks biurowo-produkcyjno-logistyczny. W skład projektu wejdą m.in. cztery hale produkcyjne o łącznej powierzchni 40 tys. mkw.

Więcej informacji na temat firmy Adams Group można znaleźć na stronie www.adamsgroup.pl oraz na profilu firmy na Faceboooku: https://www.facebook.com/adamsgrouppl

Language versions »