Przywitaj nowy sezon 
i lepiej zorganizuj swoje rzeczy z IKEA

Wchodząc w nowy rok, zadbajmy o przestrzeń wokół nas. Tam gdzie nasze serce, tam też nasz dom, dlatego obdarzmy czułością porozrzucane przedmioty, znajdując im odpowiednie miejsce do przechowywania. IKEA podpowiada jak sortować, eksponować, ukrywać i poddawać recyklingowi nasze rzeczy, przemieniając chaos w kojący porządek. Do organizacji, gotowi, start!

Myślenie o porządkach i obejmowanie wzrokiem bałaganu, który rozgościł się w naszych czterech kątach może być frustrujące. Zanim zaprosimy jednak do pomocy Marie Kondo albo przejdziemy na minimalizm pozbywając się przedmiotów, sięgnijmy po zbawienną moc porządkowania i organizowania. Bez względu na wielkość mieszkania, dzięki kilku dodatkom oraz systemom przechowywania jesteśmy w stanie zagospodarować przestrzeń tak, żeby najlepiej odpowiadała naszym potrzebom.

Odkryte – Ukryte

Pragnąc zapanować nam przestrzenią, możemy zdecydować się na zamknięte systemy przechowywania. System IVAR daje nam możliwość decyzji czy chcemy, żeby rzeczy na półkach były widoczne, czy wolimy ukryć je za drzwiami. Zamknięte systemy mają jednak tę przewagę, że pozwalają wprowadzić wizualny ład do pomieszczenia, nawet jeśli w środku nie wszystko jest idealnie poukładane. Sprawdzi się to zwłaszcza w łazience, w której musimy ukryć zapasowe kosmetyki czy ręczniki – na przykład w szafkach GODMORGON.

A jeśli chcemy wyeksponować naszych ulubieńców w salonie? Wybierzmy rozwiązania całkowicie otwarte lub z przeszkolonymi drzwiami jak w przypadku witryny HUGA, która pomieści każdą kolekcję i może powiększać się razem z nią.

Wszystko na swoim miejscu

Uwielbiamy to uczucie, kiedy otwieramy szafę lub szafkę a tam… panuje idealny porządek
i każdy przedmiot jest na swoim miejscu. W codziennym natłoku zajęć i spraw jednak mało kto z nas może pochwalić się perfekcją w układaniu swoich rzeczy. Z pomocą przychodzą pudełka i organizery, które łatwo dopasujemy do przestrzeni w szafie lub szufladzie. Dodatkowo dzięki podzieleniu przedmiotów według ich przeznaczenia lub częstotliwości używania, łatwiej nam będzie je odnaleźć, kiedy będą potrzebne. Organizacja przyda się zwłaszcza w kuchni, w której nietrudno o bałagan. Naścienna szyna z haczykami oraz taca na sztućce do szuflady pomogą uporządkować łyżki i mieszadełka, żeby były zawsze pod ręką. Szklane słoiki z serii IKEA 365+ lub KORKEN ze szczelną pokrywką są natomiast niezastąpione w przechowywaniu żywnościi ochronie jej przed wysypaniem się zawartości albo nieproszonymi gośćmi w postaci moli. Są przezroczyste, dzięki czemu zawsze wiesz, ile i co jest w środku – bez konieczności otwierania. To również dobry sposób na niemarnowanie żywności, by nie robić zbędnych zapasówi kupować tylko to, czego naprawdę nam brakuje.

Nowy dom dla starych ulubieńców

Co zrobić z rzeczami, których już nie używamy lub nie potrzebujemy? Znajdźmy im nowy dom!

Oddając stare przedmioty lub sprzedając je w Internecie, możemy sprawić radość ich nowym właścicielom. Może ktoś z rodziny lub przyjaciół ucieszy się z zapasowego sprzętu AGD, którego już nie używamy albo z kurtki, która jest na nas za mała? Zapakujmy starych ulubieńców do torby FRAKTA i wyruszmy w poszukiwaniu dla nich nowego domu!

Rzeczy, których nie da się już naprawić ani przerobić w domu w prosty sposób, oddajmy do recyklingu, żeby mogły zyskać nowe życie. Kto wie, może kiedyś jeszcze do nas wrócą w postaci nowego przedmiotu, którego akurat będziemy potrzebować?

IKEA pragnie oferować produkty i rozwiązania, które jeszcze bardziej poprawią jakość naszego życia w domu i przyczynią się do tworzenia dobrego jutra. Na stronie IKEA.pl znajdziemy porady, pomysły i inspiracje, jak lepiej dopasować przestrzeń do naszych potrzeb.

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmyi parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działamy w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive.

Grupa Ingka* w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów IKEA IKEA i sześćdziesiąt Punktów Odbioru Zamówień (łącznie
z Punktami Mobilnymi), które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 32 sklepy IKEA na 11 rynkach. Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku.

W roku finansowym 2020 ponad 25 mln osób odwiedziło polskie sklepy IKEA, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 154 mln wizyt.

*Grupa Ingka, dawniej znana jako Grupa IKEA, jest największym franczyzobiorcą IKEA. Na całym świecie zarządza 378 sklepami
w 31 krajach. Nazwa Ingka powstała od nazwiska założyciela IKEA – Ingvara Kamprada.