Trendy w designie jesień-zima 2020 – czy coś się zmieniło?

Druga połowa 2020 roku nie przyniosła znaczących zmian w designie wnętrz i meblarstwie, jest jednak kilka nowości. Nadal lubimy otaczać się tym, co związane z naturą – kolorami drewna, ziemi i przyrody. Z drugiej strony podoba nam się to, co industrialne – metal, chrom i szczotkowane złoto. To połączenie kontrastów pozwala tworzyć ciekawe meblowe formy, które doskonale prezentują się w naszych mieszkaniach.

Natura w natarciu

W trendach nadal dominują dekory odzwierciedlające naturalną strukturę drewna w najróżniejszych odcieniach – od jasnych kolorów sosny po wyraziste dęby. Pojawiają się również ciepłe wybarwienia przypominające drewno egzotyczne – w odcieniach żółci, brązu a nawet wpadające w czerwień. Nadal świetnie utrzymuje się trend łączenia rozbieżności – kolorów drewna z wzorami o strukturze surowego betonu, chłodnych kamieni i marmurów. Popularny jest tez metal i jego imitacje, który wyjątkowo ciekawie wygląda jako rama, akcentująca kształt bryły. Na topie nadal są meble na nóżkach – zwłaszcza tych geometrycznych, wykonanych na podobieństwo metalowych konstrukcji.

Modny mat

Nasze meble stopniowo przestają błyszczeć – to co jeszcze niedawno się świeciło, obecnie urzeka elegancką, matową powierzchnią. Coraz popularniejsze są ciemne supermaty – głęboka czerń, szarość, granat czy zieleń to dziś synonim prestiżu i dobrego gustu. Matowe dekory świetnie prezentują się w połączniu z wybarwieniami drewna. Są też bardzo praktyczne, bo łatwiej utrzymać je w nieskazitelnej czystości.

Efekty świet(l)ne

W ostatnich latach oświetlenie do mebli przeszło prawdziwą rewolucję. Początkowo światło było dodatkiem do mebli kuchennych, gdzie pełniło głównie rolę funkcjonalną. Później zaczęło pojawiać się w witrynach w pokoju dziennym i tu już odrywało funkcję czysto estetyczną – pozwalało zaakcentować urodę przedmiotów umieszczonych za szkłem, a wieczorem zbudować przytulny nastrój. Obecnie coraz częściej akcentuje się światłem strukturę frontów w meblach do pokoi dziennych, szczególnie gdy są to fronty o przestrzennym kształcie. Zupełną nowością jest natomiast ledowe oświetlenie w meblach dziecięcych i młodzieżowych. Trend jest świeży, ale z pewnością zyska wielu wielbicieli.

Barwy natury, fronty w głębokich matach i światło, które tworzy najlepszy klimat – te trendy to ogromne wyzwanie dla projektantów. To tez ciekawy koncept dla wszystkich, którzy chcą mieszkać modnie, ciekawie i ze smakiem.

Firma

Dignet Lenart sp.j. – właściciel marki Lenart – to uznany producent nowoczesnych i wielofunkcyjnych mebli skrzyniowych przeznaczonych, m.in. do pokoi dziecięcych i młodzieżowych, pokoi dziennych, jadalni i sypialni i przedpokojów. Założona w 1992 roku rodzinna spółka (Dignet Lenart sp. j.) opiera swoją strategię na wykorzystaniu najnowszych technologii i stosowaniu nowoczesnych metod zarządzania, gwarantując profesjonalną i kompleksową obsługę klientów, elastyczność cenową oraz terminowe dostawy. Inwestycje w rozwój parku maszynowego, zastosowanie nowoczesnych systemów logistycznych oraz stałe podnoszenie kwalifikacji kadry, pozwalają firmie skutecznie konkurować na europejskim rynku meblowym. Na rozpoznawalność produktów marki Lenart wpływ ma przede wszystkim jakość oraz wysoki poziom wzorniczy mebli, co potwierdzają opinie klientów, a także liczne branżowe nagrody.

Marka

Produkty marki Lenart odpowiadają na potrzeby współczesnych użytkowników – są doskonale przemyślane pod względem ergonomii i funkcjonalności, a przy tym nowoczesne i atrakcyjne wzorniczo. Misją marki Lenart jest projektowanie mebli uniwersalnych i łatwych do zaaranżowania, które pozwalają zachować kompromis – umożliwią pogodzenie potrzeb wszystkich domowników z ograniczeniami niewielkich pomieszczeń. To meble wielozadaniowe, stworzone w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać swoje możliwości.

Projektaci wewnętrzego biura LenART DESIGN aktywni podążają za trendami, dlatego wszystki meble wyróżniają się nowoczesnym i modnym designem. Są przy tym uniwersalne – szeroka oferta wzorów, kolorów i faktur sprawia, że harmonijnie komponują się z innymi meblami w mieszkaniu oraz różną stylistyką wnętrza.

Zaletą większości kolekcji jest modułowość – poszczególne meble można ze sobą dowolnie zestawiać tworząc unikalne zestawy, idealnie dopasowane do wnętrza oraz potrzeb mieszkańców. Meble zachęcają do kreatywnosci, pozwalają użytkownikom poczuć się projektantami i samodzielnie stworzyć wymarzoną przestrzeń. Marka Lenart udowadnia, że niewielkie pomieszczenia nie są przeszkodą do tego, aby mieszkać wygodnie, modnie i ze smakiem.