Jak urządzić wnętrze? Domoteka rozpoczęła cykl webinarów i warsztatów Domodesign

Urządzanie wnętrz to trudna sztuka, ale dzięki odpowiedniej wiedzy, staje się rozwijającą i satysfakcjonującą przygodą. Oferta Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka pozwala spełnić różnorodne potrzeby projektowe, jednak kluczowe są decyzje – co wybrać i jak wszystko estetycznie oraz funkcjonalnie skomponować. Cykl webinarów i warsztatów Domodesign zapewnia klientom Domoteki wsparcie w tym zakresie. Projekt wystartował w październiku 2020 roku. 

Webinary i warsztaty w ramach Domodesign pozwalają lepiej poznać asortyment salonów Domoteki w poszczególnych kategoriach. Wszystkie spotkania prowadzone są przez architektów wnętrz: Martynę Banaszczuk oraz Ewelinę Białobrzewską (ekspertów programu Pomagamy Urządzać), które wspólnie z uczestnikami planują aranżację danej przestrzeni oraz proponują produkty rekomendowane do urządzenia pomieszczenia.

Zasada jest prosta: każdy z webinarów (trwający ok. 1,5 h) dotyczy konkretnego pomieszczenia lub tematu, dostarczając wiedzę w zakresie oferty Domoteki oraz podstawowych zasad projektowych. Rozwinięcie wątku stanowią zaś 3-godzinne warsztaty praktyczne prowadzone przez architektki wnętrz w Domospace – innowacyjnej strefie coworkingowej na terenie Domoteki. W ramach nich uczestnicy zyskują szansę na to, by na bazie próbek i materiałów stworzyć moodboardy, a następnie samodzielnie zaprojektować wybrane wnętrze. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem architektek, które na bieżąco odpowiadają na pytania, a także udzielają porad w kontekście stylu aranżacyjnego, konkretnych rozwiązań projektowych czy wyposażenia. Wspierają również przygotowywanie list zakupowych. Co ważne, po warsztatach można od razu odwiedzić salony Domoteki, po to by wybrać produkty czy przeprowadzić dodatkowe konsultacje.

Podczas pierwszego webinaru „Urządzamy kuchnię” uczestnicy zyskali wiedzę na temat typów i układów kuchni, zasad ergonomii w ich projektowaniu, materiałów i rozwiązań kuchennych, a także reguł wyboru sprzętów do kuchni. Oprócz tego zapoznali się z ofertą Domoteki w kategorii mebli kuchennych. Rozwinięciem webinaru kuchennego były natomiast warsztaty „Zaprojektuj swoją kuchnię” w Domospace. Pierwsza ich część miała charakter merytoryczny i teoretyczny, druga zaś – czysto praktyczny. Na podstawie wymiarów pomieszczeń uczestnicy pod okiem architektów mogli stworzyć układ funkcji kuchni. W tym celu otrzymali odpowiednie materiały do rysowania, kreślenia oraz szkicowania. Następny z cyklu webinarów dotyczył tematu „Urządzamy salon”, którego uzupełnienie stanowiły warsztaty stacjonarne „Zaprojektuj swój salon”. Odbywał się na analogicznych zasadach jak część kuchenna.

Najbliższy webinar zaplanowany jest na 21 października 2020 r. i będzie poświęcony zasadom home stagingu (https://www.facebook.com/domoteka.warszawa). Tematy kolejnych to m.in. projektowania sypialni, łazienki czy umiejętne dekorowanie wnętrza. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Od ogólnych zasad projektowych przez meble po dodatki i akcesoria – webinary i warsztaty Domodesign zapewnią klientom Domoteki cenną wiedzę aranżacyjną, a także pozwolą podjąć dobre decyzje zakupowe. To zaś stanowi najlepszą drogę do urządzenia wymarzonego wnętrza!

Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany wyposażeniu wnętrz. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą.

Właścicielem DOMOTEKI jest fundusz Pradera European Retail Parks, który należy do Pradery – wiodącego na rynku specjalistycznym funduszu zarządzającego aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie i Azji. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3,1 miliarda euro zawiera ponad 51 centra i parki handlowe w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji i Chinach, posiadających łącznie ponad 2300 sklepów (www.pradera.com). Nieruchomością zarządza spółka BNP Paribas Real Estate Poland.