Lakierowane płyty DecoBoard HDF – idealne dopełnienie mebli

Jakość mebla nie zależy tylko od jego zewnętrznych elementów. Równie mocno liczy się to, co kryje się w środku. Płyty lakierowane DecoBoard HDF od Pfleiderer spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników – są trwałe i solidne, a co najważniejsze kompatybilne z szeroką gamą dekorów płyt laminowanych i laminatów HPL, dzięki czemu pozwalają stworzyć mebel o wyjątkowych walorach estetycznych i niezawodnej jakości.

Klienci wybierający meble coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na ich modny design, ale również na trwałość materiałów z jakich zostały wykonane. Nic dziwnego, bowiem to właśnie one gwarantują nam, że kupujemy meble na lata, a nie jeden czy dwa sezony. Dlatego niezwykle istotnym elementem mebli skrzyniowych są materiały, które kryją się wewnątrz nich, a więc takie, z których wykonano dna szuflad oraz tylne ściany. Wykonane ze zbyt słabej płyty będą się wyginać i odkształcać, a to może doprowadzić co całkowitego pęknięcia. Aby tego uniknąć warto sięgnąć po estetyczne i trwałe płyty, takie jak lakierowana płyta DecoBoard HDF od Pfleiderer. Dzięki niej elementy mebli, które są mocno narażone na intensywne użytkowanie, będą długo cieszyły swoich użytkowników doskonałym wyglądem i solidnością. Co ważne, z łatwością dopasujemy je do modnych dekorów płyt laminowanych oraz laminatów HPL z oferty Pfleiderer – również najnowszej kolekcji!, co pozwoli stworzyć idealnie zgraną całość i spójny design mebli. Płyty znajdą zastosowanie również w postaci płycin drzwiowych, okładzin ściennych oraz jako elementy aranżacji wnętrz (oprawa luster, obrazów). Wszędzie tam, gdzie liczy się nienaganna estetyka oraz wysoka trwałość.

Niezawodne właściwości i łatwa obróbka

Materiałem bazowym lakierowanych płyt HDF są surowe płyty HDF, czyli drewnopochodne produkty, które powstają w wyniku sprasowania włókien drzewnych. Zaawansowana metoda obróbki surowej płyty HDF pozwala uzyskać idealnie gładką powierzchnię, która doskonale nadaje się do dwustronnego lakierowania. Na powierzchni lakierowanych płyt DecoBoard HDF nie znajdziemy żadnych strukturalnych niedoskonałości, tj. pęknięcia czy sęki. Są one również łatwe do utrzymania w czystości i pielęgnacji, a zewnętrzna powłoka ochronna z dodatkiem lakieru wodorozcieńczalnego oraz bezbarwnego lakieru UV, sprawia, że produkt ten charakteryzuje się również doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne, chemiczne środki czystości, a także działania mechaniczne. Bardzo ważną cechą płyt DecoBoard HDF jest również ich niska waga i duża twardość, co czyni je świetnym materiałem do wykorzystania jako dna szuflad, tylne ściany szaf i innych mebli. Podwyższona gęstość płyty, w porównaniu do popularnych płyt MDF, sprawia, że są od nich znacznie wygodniejsze w obróbce. Płyty DecoBoard HDF z łatwością dopasujemy do pożądanego wymiaru, nawet tego najbardziej skomplikowanego i niestandardowego. Co więcej, fabryki Pfleiderer wyposażone są w linie do lakierowania nie tylko całych arkuszy płyty, ale także gotowych, przyciętych na wymiar formatek, to zaś pozwala wyeliminować nieestetyczne odpryski i dociąć polakierowaną płytę zachowując jej idealne brzegi.

Estetyka zgodna z trendami

Traktowanie po macoszemu niewidocznych na pierwszy rzut oka elementów mebli to duży błąd. Najlepszy efekt osiągniemy wtedy, gdy estetyka mebla będzie idealna na każdym jego centymetrze, również w środku. Dlatego lakierowane płyty DecoBoard HDF to rozwiązanie doskonałe. Gwarantują nam niezawodną jakość i trwałość, a dzięki wyszukanemu wzornictwu i szerokiej gamie kolorystycznej, idealnie dopełnią każdy projekt mebli. Płyty lakierowane DecoBoard HDF pozwalają tworzyć ciekawe połączenia z płytami laminowanymi i laminatami HPL Pfleiderer na bazie tego samego dekoru lub wręcz przeciwnie – znaczącego kontrastu. W ofercie Pfleiderer znajdziemy płyty lakierowane HDF w najmodniejszych odcieniach UNI, od ciepłego beżu, po stonowane, chłodne szarości, jak również w wielu dekorach inspirowanych wzorami naturalnego drewna – w tym najpopularniejszych, trendowych dekorach Dąb Lancelot (R20176) oraz Dąb Artisan (R20324). Kolekcja została niedawno odświeżona z 30 dekorów do 11, które zostały skrupulatnie wybrane, tak, aby idealnie wpisywały się w aktualne trendy i współgrały z najnowszą kolekcją dekorów Pfleiderer. Dzięki dostępności wzorów cieszących się największym uznaniem na rynku, z łatwością stworzymy atrakcyjny i spójny design mebli, który zachwyci wiele osób.

 

O Pfleiderer

Pfleiderer jest dostawcą rozwiązań w oparciu o materiały drewnopochodne dla przemysłu meblarskiego, branży budowlanej i wykończenia wnętrz. Firma oferuje kompleksową obsługę firm meblowych, zakładów stolarskich, architektów i projektantów oraz firm branży budowlanej. Na polskim rynku produkty firmy są dostępne m.in. w sieci Pfleiderer Partner, w skład której wchodzi ponad 80 punktów handlowych, w wybranych sieciach DIY czy w punktach dystrybucji materiałów budowlanych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów zgodnych z najnowszymi trendami w zakresie projektowania, budowy, wykończenia i wyposażenia zarówno obiektów prywatnych,  jak i obiektów użyteczności publicznej.

Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal.