Zabezpiecz drewno na zimę z Jedynką

Zimowe miesiące stanowią trudny okres dla drewnianej architektury naszego ogrodu. Zmienne warunki pogodowe mogą nie tylko niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd, ale również narazić na uszkodzenia. Na szczęście można temu zapobiec z pomocą specjalistycznych produktów, które skutecznie ochronią ogrodowe wyposażenie, zachowując jego urok na wiele sezonów.

Wilgoć, promieniowanie UV, wahania temperatury oraz naprzemiennie topniejąca i zamarzająca woda – to główne czynniki atmosferyczne towarzyszące nadejściu zimy, które mogą powodować niszczenie drewna. Aby temu zapobiec i móc cieszyć się jego pięknem przez długi czas, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie drewnianych powierzchni. Dostępne na rynku produkty dekoracyjno-ochronne, jak np. Jedynka Deco & Protect Impregnat 3w1, zapewniają utrzymanie dobrej kondycji naturalnego surowca, podkreślając także niepowtarzalny rysunek jego usłojenia. Produkt wnikając głęboko w strukturę drewna tworzy jednocześnie na powierzchni ochronną powłokę, zapewniając zabezpieczenie trwające nawet do 7 lat. Dodatkowo, powstała powłoka zwiększa odporność na grzyby pleśniowe i inne drobnoustroje mające destrukcyjny wpływ na drewno.

W przeciwieństwie do mebli, stałych elementów architektury ogrodu nie da się przechować w suchym pomieszczeniu, przez co są narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych przez cały rok. Dlatego też tak ważna jest ich właściwa pielęgnacja jeszcze przed wystąpieniem pierwszych przymrozków. Jedynka Deco & Protect Impregnat 3w1 skutecznie zabezpiecza drewno już po godzinie od zastosowania, nawet w przypadku deszczu. Nowoczesny system hydro stop z pomocą wosku i specjalistycznych żywic odpycha cząsteczki wody i wilgoć, ograniczając niszczenie powłoki. Zaletą impregnatu jest także zapewnienie walorów dekoracyjnych. Paleta 5 modnych odcieni – od bieli, przez szary, po różne tonacje brązu – pozwala na podkreślenie estetyki drewna w ulubionym i pasującym do aranżacji ogrodu kolorze.

Więcej informacji nt. produktów Jedynka do zabezpieczania drewna znajduje się na stronie:  www.farbyjedynka.pl/produkty/do-drewna.

***

Jedynka to rodzina produktów do dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni: ścian, drewna, metalu i elewacji. Są one stworzone dla osób poszukujących prostych rozwiązań, by móc samodzielnie wykończyć mieszkanie, zrobić remont czy też wykonać prace związane z dekoracją i ochroną różnych powierzchni zewnętrznych. Wszystkie farby, emalie i impregnaty sygnowane marką Jedynka są produktami o potwierdzonej jakości, którymi maluje się sprawnie i bez niespodzianek.

Jedynka to polska marka, obecna na rynku od 1999 roku, która szybko zyskała uznanie konsumentów. Obecnie należy do Tikkurila Polska SA. Więcej informacji na temat produktów marki Jedynka znaleźć można pod adresem www.farbyjedynka.pl.